جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۲
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۵۸۶۰
گزارشگر : ۸۷
سرویس زنجان
با حضور مدیرکل کمیته امداد استان؛

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز برگزار شد

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز برگزار شد
(پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۷:۵۲

اقامه نماز با حضور قلب وتو جه به محتوای نماز به‌ویژه در محیط اداری از اشاعه فساد وفحشاجلوگیری نموده و ارتقاء وجدان کاری و خدمت اثربخش به همنوع را فراهم می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد ،هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ،در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز که با حضور اعضای شورا در سالن حضرت خدیجه کبری (س)برگزار شد ، با تأکید به اهمیت نماز اول وقت گفت:نماز موجب افزایش بصیرت در انسان می شودوانسان را از فساد و فحشا و منکر بازمی‌دارد و باعث می‌شود در قضاوت‌های خود صادقانه و درست عمل کنیم.

وی  با اشاره به گسترش فرهنگ نماز و اهمیت آن در جامعه انسانی گفت: در بیشتر آیات و روایات و همچنین سخنان ائمه معصومین (علیه‌السلام )و بزرگان دینی بر اقامه و  برپاداشتن این واجب دینی تأکید فراوان شده است.

صفری  بر لزوم همکاری تمام حوزه‌ها با شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تأکید کرد و افزود: همه‌ باید به توسعه فرهنگ نماز  نگاه جدی داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان  گفت: بیشترین جهت‌گیری و سمت‌وسوی فعالیت شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز برقشر  جوانان خانواده‌های تحت حمایت باشد.

وی با اشاره به وظایف مهم این نهاد در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: ما وظیفه‌داریم ابتدا خودمان در این راه پیشگام باشیم و سپس برای دیگران اهمیت فرهنگ نماز را پررنگ کنیم تا جایگاه این امر در خانواده‌ها قوی‌تر شود.

صفری  گفت: برای حضور مشتاقانه کارکنان در نماز جماعت باید از فرهنگ‌سازی، ‌هنر ترغیب و تشویق به نحو شایسته استفاده‌شده و کلیه نمازخانه‌های ادارات استان به بهترین شکل تجهیز گردد.

مدیرکل استان همچنین با قدردانی از روحانیون همکار با امداد که به اقامه نماز جماعت درادارات اهتمام می ورزند ،افزود: توصیه‌های ائمه محترم جماعت در بین صلاتین  وبیان احادیث و روایات در فضائل و اهمیت نماز و سایر فرائض دینی بسیار تأثیرگذار و بااهمیت است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی در بین کارکنان و جامعه هدف،تولید آثار هنری با موضوع  نماز و برگزاری نشست‌های نمازی وبیان احکام را در طول سال مؤثر دانست وبر اجرای آن تأکید کرد. انتهای پیام  

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید