جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۱
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۵۸۵۵
گزارشگر : ۸۸
سرویس گلستان

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان گلستان با معاونت بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان گلستان با معاونت بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۲۱

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان گلستان با معاونت بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشگی استان در راستای انجام خدمات خطرسنجی قلبی عروقی و سرطان (کولون و پستان) برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به امضاء رسید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)گلستان گفت: برنامه غربالگری انجام خدمات خطرسنجی قلبی عروقی و سرطانهای ( کولون و پستان) با همکاری معاونت بهداشتی ودرمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای مددجویان این نهاد و با اولویت اجرای برنامه در مناطق روستایی در آذرماه سالجاری اجراء می شود.
وی افزود: این تفاهم نامه در ۱۳ بند ارائه خواهد شد که از جمله می توان به برگزاری جلسه توجیهی برای کلیه پرسنل مجری این برنامه در شهرستان قبل از اجرای برنامه، برنامه ریزی و هماهنگی با آزمایشگاه شهرستان بمنظور ارجاع مددجویان و انجام نمونه گیری آزمایش قند و کلسترول، توزیع کیت فیت در مراکز و خانه های بهداشت در راستای برنامه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان کولون ، اشاره کرد.
بابایی ضمن اشاره به برنامه ریزی و انجام غربالگری برای حداقل 50 درصد از جامعه هدف خود تاپایان سال تصریح کرد: خطرسنجی قلبی عروقی برای مددجویان بالای ۳۰ سال سطح استان ، غربالگری سرطان کولورکتال برای مددجویان ۵۰ تا ۶۹ سال در سه شهرستان گرگان، گنبد و کردکوی و همچنین غربالگری سرطان پستان برای مددجویان زن 30 تا 59 سال در سه شهرستان گرگان، گنبد و علی آباد کتول ازدیگر اهداف این تفاهم نامه است .
بابایی نظارت بر اجرای درست طرح و همچنین جمع بندی و ارسال گزارش های آماری حاصل از خطرسنجی قلبی عروقی وارزیابی سرطانها بصورت ماهانه از سوی معاونت بهداشتی ودرمان دانشگاه علوم پزشکی را مهم و اساسی دانست و اضافه کرد: ارجاع مددجویان نیازمند به خدمات تخصصی سرطانها اعم از ویزیت متخصص ، کولونوسکوپی ، مامو گرافی و سونوگرافی یکی از اهداف اصلی این طرح می باشد.
گفتنی است بمنظور اجرای این طرح مشارکت وهمکاری نزدیک کارشناسان کمیته امداد و معاونت بهداشتی در فراخوان مددجویان تحت پوشش خود بویژه درمناطق روستایی حائز اهمیت است .
انتهای پیام.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید