جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۸
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۵۸۵۴
گزارشگر : ۸۹
سرویس چهارمحال بختیاری

مردم چهارمحال و بختیاری 13 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

مردم چهارمحال و بختیاری 13 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۶:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون مردم استان 13 میلیارد و 700 میلیون تومان زکات در قالب زکات واجب، زکات مستحب و زکات فطریه پرداخت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امدادف جاسم محمدی فارسانی در جلسه شورای زکات در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و با حضور استاندار بیان کرد: زکات پرداختی مردم استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان همان مناطق می‌رسد.

وی با اشاره به طراحی نرم‌افزار زکات افزود: این نرم‌افزار با هدف شفاف‌سازی جمع‌آوری و نحوه توزیع زکات میان خانواده‌های نیازمند طراحی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اختصاص زکات در راستای اجرای طرح‌های عام‌المنفعه گفت: این طرح‌ها شامل ساخت خانه عالم، احداث راه و جاده‌سازی در راستای محرومیت‌زدایی است.

سید مهدی هاشمی، رئیس شورای زکات کیمته امداد استان نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: ساکنان ۴۴۹ روستای استان زکات خود را پرداخت می‌کنند که اطلاعات آن‌ها در سامانه زکات استان نیز ثبت شده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در این زمینه اضافه کرد: دوره‌های آموزشی برای روحانیون و مبلغان زکات به صورت مستمر برگزار می‌شود.

انتهای پیام  

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید