جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۸
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۵۸۴۱
گزارشگر : ۷۷
سرویس اصفهان
پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی؛

بازنشستگی مددجویان با سابقه ده سال

بازنشستگی مددجویان با سابقه ده سال
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۸

با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد، بیمه شدگان می توانند از تمامی مزایای بیمه های اجتماعی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هادی بنایی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با بیان اینکه این نهاد برای توانمندسازی مددجویان، بخشی از حق بیمه شان را به سازمان تامین اجتماعی واریز می‌کند، گفت: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی استفاده کنند.

هادی بنایی با اشاره به خانوارهای مشمول بیمه اجتماعی تحت حمایت این نهاد، بیان کرد: در زمان اجرای این طرح زنان سرپرست خانوار و مددجویان مجری طرح‌های اشتغال‌زایی به شعب تامین اجتماعی معرفی‌ می شدند و برهمین اساس در سال گذشته 800 نفر پس از ۱۰ سال سابقه بیمه با رعایت شرایط سنی، بازنشسته و از مستمری بازنشستگی بهره‌مند‌ شدند.
وی با اشاره به اینکه امسال درمجموع بیش از 5 میلیارد تومان برای حق بیمه تامین اجتماعی خانوارهای تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است، ادامه داد: هم‌اکنون حدود 3 هزار و 115 نفر از زنان سرپرست خانوار و 802 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گفت: 2هزار و 174 نفر از مددجویان روستایی و عشایر تحت حمایت این نهاد نیز مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر هستند که حق بیمه آن‌ها به‌صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به‌حساب صندوق بیمه روستائیان و عشایر واریز می‌شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید