جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۳۹
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
امام جمعه آبیک:

ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان با تولید برق اقدامی خلاقانه و نوین است

ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان با تولید برق اقدامی خلاقانه و نوین است
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۵۹

امام جمعه آبیک گفت: درآمدزایی پایدار برای خانواده های نیازمند با تولید برق از طریق پنل های خورشیدی رویکردی نوین و خلاقانه است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سید محمد حسینی میرامینی در مراسم بهره برداری از پنل خورشیدی تولید برق برای دو خانواده نیازمند در آبیک بیان کرد: متاسفانه با شرایط خشکسالی که برخی از خانواده های روستایی که شغلشان کشاورزی بوده مشکلات زیادی برایشان به وجود آمده و با نوسان درآمدی روبرو هستند و درآمد مختصری در بهار و تابستان دارند.

وی ادامه داد: در این شرایط وضعیت خانواده های تحت حمایت کمیته امداد که خرده مالک هستند و میزان درآمدشان هم مشخص نیست، حال و روز مناسبی ندارند از این رو نصب پنل خورشیدی و تولید و فروش برق، تضمینی برای تامین هزینه هایشان می شود.

امام جمعه آبیک اضافه کرد: حُسن پنل های خورشیدی تولید برق، این است که درآمد حاصل از تأمین برق از انرژی خورشیدی مقطعی نیست و در طول سال به طور مستمر وجود دارد و از طرفی این درآمدزایی با تکنولوژی روز منطبق است.

وی افزود: در واقع درآمدزایی پایدار برای خانواده های نیازمند با تولید برق از طریق پنل های خورشیدی رویکردی نوین و خلاقانه است که به صورت واقعی جریان دارد و اقدامی شایسته است .

حجت الاسلام حسینی میرامینی خاطرنشان کرد: در برخی از کشورهای دنیا، آپارتمان ها هم با استفاده از فضای در اختیارشان به تأمین انرژی خورشیدی اقدام می کنند حال با چنین رویکردی و با توجه به ظرفیت موجود و فضای مناسب به خصوص در مناطق روستایی، توجه به چنین درآمدزایی عاقلانه و اقتصادی است.

وی تصریح کرد: این رویکرد اقدامی مفید است که نتیجه آن روشن و بدیهی است از این رو می توان با سرمایه گذاری بالاتر به سمت صادارات برق حرکت کرد که ظرفیت های مناسبی در این زمینه وجود دارد.

امام جمعه آبیک عنوان کرد: باید به سمتی برویم که بتوانیم انرژِی های خود را خودمان تأمین کنیم، وقتی  می توانیم با ذخیره سازی، آب مورد نیاز را نیز تأمین کنیم؛ باید چنین کاری را انجام دهیم چراکه اینگونه کارها به کاهش وابستگی و مشکلات ناشی از خشکسالی کمک می کند.

وی یادآورشد: این گام ها به عنوان قدم های اولیه و خلاقانه است، نباید از چنین فرصت های ذی قیمتی در استفاده از انرژی های نوین غفلت کنیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید