جزییات خبر

سه شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۲
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۵۸۱۶
گزارشگر : ۱۰۵
سرویس مازندران

توانمندسازی مددجویان سیاست راهبردی کمیته امداد

توانمندسازی مددجویان سیاست راهبردی کمیته امداد
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۰۷:۱۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: یکی از مهمترین مسیرهای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت ایجاد منبع درآمد ثابت و خودکفایی آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید علی اصغر رضایی طالشی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران اظهار داشت:کمیته امداد پس از شناسایی و ارزیابی و بررسی خانواده های تحت حمایت،برای ایجاد اشتغال و درآمد ثابت آنها به حوزه خودکفایی این نهاد معرفی می شوند و کارشناسان اشتغال به این خانواده ها مشاوره ارائه می دهند و برحسب شرایط افراد، برنامه ریزی می شود و اگر به دوره های آموزشی احتیاج داشته باشند ، دوره های مهارتی ،کسب و کار به آنها ارائه می شود.

وی افزود :برای خانواده‌های تحت حمایتی که نمی توانند برای خود ایجاد اشتغال کنند ، این افراد به موسسات کاریابی معرفی می شوند.

رضایی گفت:اگر کارفرمایی ،مددجویان کمیته امداد را به کار بگیرد ،صد درصد بیمه سهم کارفرما را کمیته امداد پرداخت می کند، ویا اگر نیاز به سرمایه داشته باشد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه چهار درصد هفت‌ساله به ازای بکارگیری هر نیروی مددجو برای آن کارفرما در نظر گرفته می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: مددجویی که می تواند برای خود شغل ایجاد کند،براساس مهارت و توانمندی و مشاوره های اولیه ، شرایط بازار ، توجیه اقتصادی و .... هدایت شغلی ارائه می شود ،مددجویان پس از دریافت تسهیلات اشتغال تا چهار سال طرح اشتغال آنها بمنظور پایدار سازی ،مورد نظارت قرار می گیرد.


وی بیان داشت:در سرفصل های مختلف مانند خدمات، حمل و نقل، کشاورزی،تولیدی و صنعتی و... تسهیلات اشتغال به مددجویان پرداخت می شود،نگاه کمیته امداد در ایجاد اشتغال مددجویان نگاه روز است از شرایط فضای کسب و کار برای مددجویان استفاده می شود.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی بازار به فضای مجازی سوق پیدا کرد و باید بتوانیم با کمک استارت آپ ها و مشاغلی که در فضای مجازی وجود دارد،کسب و کارهایی را برای مددجویان ایجاد کنیم که منبع درآمد خوبی داشته باشند.


رضایی ادامه داد: با کمک دانشگاه ها آموزش های لازم استارت آپی به دانشجویان، فارغ التحصیلان و مددجویانی که درخواست تسهیلات اشتغال دارند و حتی به دانش آموزان تحت حمایت، ارائه می شود.


وی گفت: دوره استارت آپ ویکند با کمک دانشگاه آزاد چالوس برگزار می شود و ابتدا در پیش رویداد به دانش آموزان در مورد استارت آپ آموزش داده می شود و شناسایی نیازهای بازار و تبدیل نیاز به ایده و محصول است تا در بازار محصولات را خوب به فروش برسانند و امیدواریم در این دوره ایده های ناب و خوبی ارائه شود.

رضایی گفت: اولین دوره استارت آپ ویکند در ساری با کمک دانشگاه پیام نوراستان انجام شد و دومین دوره با کمک دانشگاه آزاد چالوس، دانشگاه سما و سایر موسسات انجام می شود و تا پایان سال سه دوره دیگر نیز برگزار خواهد شد و امیدواریم سال آینده با این آموزش های که برگزار شد با کمک استارت آپ بتوانیم در مسیر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت گام برداریم.


رضایی خاطر نشان کرد: در دوره اول استارت آپ ویکند ۲۰ ایده ارائه شد که هفت ایده مورد داوری قرار گرفت.


انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید