جزییات خبر

شنبه / ۶ آذر ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۳
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۵۷۵۰
گزارشگر : ۸۷
سرویس زنجان
در جلسه گرامی داشت هفته بسیج عنوان کرد؛

بسیج یک تفکر ومکتب عظیم انسان ساز است

بسیج یک تفکر ومکتب عظیم انسان ساز است
(شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰) ۰۷:۴۳

مکتب بسیج نمود کاملی از مکتب اسلام ناب محمدی بوده که بدست بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل (ره ) پایه گذاری گردیده وبا درایت فرزند خلفش مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) به بهترین شکل پرورش یافته که امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است واین مکتب وتفکر موجب اقتدار نظام اسلامی ایران در همه عرصه ها شده واین انقلاب را بیمه کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، سرهنگ بابایی معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج ) استان در مراسم گرامیداشت هفته بسیج ودر جمع امداد گران بسیجی وبسیجیان امدادگر  با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین وهفته گفت : نهال بسیج به دست با کفایت امام خمینی (ره ) در 5 آذر ماه سال 1358 تاسیس و بالهام از تفکر الهی امام راحل و سکانداری وهدایتگریهای رهبر معظم انقلاب در طول 42 سال نقش خودرا به خوبی ایفا کرده ودر همه عرصه ها اعم از نظامی ، علمی  فرهنگی ،سازندگی وپیشرفت و آبادانی خوش درخشیده ونظام و انقلاب را بیمه کرده است .   

وی به نقش مهم بسیج قبل از تشکیل این شجره طیبه اشاره کرد وگفت : زمانی که انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک نهال نو پا مورد تهاجم گروهک ها ،منافقین و دشمنان کوردل قرار گرفت کمیته ها و تشکل های مردمی در قالب بسیج در حفظ ثبات وامنیت کشور نقش آفرینی نمودند و با فرمان امام راحل این تشکیلات الهی در قالب سازمان بسیج سازماندهی یافته و منشاء اثرات خوبی برای نظام وانقلاب اسلامی ایران شده است .

سرهنگ بابایی به نقش مهم بسیج در همه عرصه ها به ویژه نقش سرنوشت ساز بسیج در دفاع مقدس اشاره کرد وگفت : نقش بسیج را همواره در عرصه‌های دفاع از میهن، کیان و هویت انقلاب اسلامی به خوبی می‌توانیم در تمام برهه‌ها احساس کنیم. زمانی بسیج برای دفاع از خاک مقدس این کشور  اهتمام گذاشت و حماسه‌های جانانه‌ای را در عرصه‌های دفاع مقدس خلق کرد و در زمان کنونی هم بسیج در عرصه‌های جنگ نرم و دفاع از حریم و امنیت   وهمچنین دفاع از سلامت مردم ورود جانانه‌ای داشته است.

وی با اشاره به اینکه بسیج موجب ایجاد شور برای جوانان وامید آفرین برای دوستان وبیم آفرین برای دشمنان بود ، افزود : تفکر بسیجی کلیدواژه شکست هر بن بستی بوده و این تفکر در طول عمر بابرکت نظام موجب دوام ، پایداری و اقتدار انقلاب عظیم اسلامی ایران در همه عرصه ها شده وانقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است .لذا  در هر زمینه ای که این تفکر جاری شده راهگشا و خط شکن بوده وبرای جامعه امید آفرین بوده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی (عج ) استان به جنگ ترکیبی  دشمن با نظام مقدس  جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد وگفت : جنگ نظامی دشمن که از بدو شکل گیری انقلاب اسلامی با ملت غیور و همیشه سرافراز در حال انجام است ودشمن فهمیده که قدرتمندترین قدرت ها نیز توان مقابله در این جنگ را ندارند امروز شیوه خودرا به جنگ نرم و اقتصادی تغییر داده است .

وی فرهنگ وتفکر بسیجی وجهادی را بن بست شکن دانست و گفت : لازمه مبارزه در میدان جنگ اقتصادی نیز تلاش وحرکت جهادی مدیران ، همراه خود ساختگی وخداباوری به همراه عمل صالح وپرهیزگاری برای مبارزه با فساد و بی عدالتی دانست .

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی (عج ) استان ادامه داد : فرمول مقاومت در منطقه جواب خوبی داده و پوزه دشمن را به خاک مالیده است و این مقاومت باعث شده که اقتدار وقدرت کشور اسلامی در منطقه روز بروز بیشتر شود .

سرهنگ بابایی با بیان اینکه دشمن از قدرت نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه ترس وهراس فراوانی دارد ، گفت : دشمن در صدد است با بمباران سنگین رسانه ای وجنگ نرم در منحرف کردن اذهان وافکار عمومی داشته وبا القاء سیاه نمایی موجی از بی اعتمادی را در بین مردم ایجاد نماید که نقش بسیج با سلاح ایمان وبصیرت در شکست این توطئه دشمن خیلی مهم می باشد .

وی حرکت بسیجی را بن بست شکن و پیش رونده وپیش برنده دانست و گفت : در قاموس بسیجی شکست ، ایستادگی وسکون معنایی ندارد و بسیج هر روز خودرا با  با برنامه ریزی وطراحی مدرن و باتبعیت محض  از ولایت ورهبری قدم در میدان فعالیت و تلاش با حرکت جهادی می نماید .

سرهنگ بابایی با تشکر از عملکرد پایگاه بسیج فتح المبین کمیته امداد استان وتبریک انتخاب پایگاه و مدیرکل کمیته امداد استان به عنوان بسیج نمونه کشوری از فعالیت های این نهاد در حوزه محرومیت زدایی وامید آفرینی در بین نیازمندان ومردم قدردانی نمود و گفت : رویکرد مدیریتی ، جهادی و میدانی این نهاد در استان حوزه توانمندسازی موجب ایجاد رضایت مندی در اقشار نیازمند وخرسندی دوستداران نظام شده است .        

در پایان این مراسم از بسیجیان نمونه و تعدای از کارکنان وفرزندان کارکنان که در مسابقه هفته بسیج حائز رتبه گردیده بودند توسط سرهنگ بابایی معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج ) استان وهدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید