جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۴
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۵۷۳۱
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد

حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از 16 هزار زن سرپرست خانوار

حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از 16 هزار زن سرپرست خانوار
(چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۲۴

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر 16 هزار و 946 زن سرپرست خانوار به دلایل مختلف از حمایت این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت و خدمات ارائه‌شده به زنان تحت حمایت این نهاد در استان در سال گذشته ارائه داد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 16 هزار و 946 زن سرپرست خانوار از حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بهره‌مند هستند، گفت: این زنان به دلایلی ازجمله فوت سرپرست، طلاق،متارکه، زندانی سرپرست، بدسرپرستی، بیماری سرپرست و سایر موارد تحت حمایت قرارگرفته‌اند.
مبشری افزود: توجه به زنان سرپرست خانوار و اجرای برنامه و طرح‌های حمایتی از این قشر بخصوص در شرایطی که مشکلات اقتصادی فشار بیشتری بر خانوارها وارد می‌آورد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد .
وی با اشاره به اینکه نیازسنجی و توان سنجی خانوارها جهت افزایش اثربخشی و توانمندسازی از اهداف و سیاست‌های امداد است، گفت: در این مسیر زنان سرپرست خانوار با توجه به تعداد فرزندان در اولویت دریافت خدمات قرار دارند و در برنامه حمایتی کمیته امداد، فرزندان مورد توجه و در اولویت هستند تا از مزایای پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات فرهنگی، تأمین جهیزیه، درمان و طرح اکرام ایتام استفاده کنند.
مبشری به خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار در حوزه حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: در این خصوص در سال گذشته پرداخت مستمری، 3100 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه، سبد غذایی به سه هزار کودک زیر پنج سال و 1300 مادر باردار و کمک به ازدواج مجدد 121 زن مطلقه و فوت سرپرست ازجمله خدمات این نهاد در سال گذشته بوده است.
وی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان به‌خصوص زنان سرپرست خانوار یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های کمیته امداد است، تصریح کرد: در خصوص خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغال و خودکفایی اقداماتی ازجمله ایجاد اشتغال خانگی برای 597 نفر، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به 1015 مددجو.، بازاریابی فرش، گلیم و تابلو فرش برای 1064 نفر، پرداخت وام اشتغال روستایی831 فقره و وام شهری 396 مورد بوده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تعداد دانش آموزان و دانشجویان دختر تحت حمایت کمیته امداد در سال گذشته را 3920 نفر عنوان و بیان کرد: در طول سال تحصیلی خدمات مختلفی ازجمله کمک‌هزینه تحصیلی و کمک‌هزینه شهریه و سایر موارد در حوزه فرهنگی این نهاد به دانش آموزان و دانشجویان ارائه می‌شود.
مبشری به خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار در حوزه مسکن کمیته امداد اشاره کرد و گفت: 132 مورد احداث و خرید مسکن روستایی و شهری، 211 مورد تعمیرات مسکن، 409 مورد گاز کشی ساختمان و 282 مورد تکمیل مسکن، احداث سرویس بهداشتی و حصارکشی برای این قشر از جامعه هدف در سال گذشته انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: حمایت از 1570 دختر یتیم، بهره‌مندی 5527 نفر از برنامه‌های آموزش خانواده و 8479 نفر از آموزش‌های طرح فلاح از دیگر برنامه‌های کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای زنان سرپرست خانوار در سال گذشته بوده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید