جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۵۵۲۰
گزارشگر : ۸۳
سرویس گیلان

انعقاد تفاهم سه جانبه کمیته امداد، بانک ملّی و آموزش و پرورش گیلان

انعقاد تفاهم سه جانبه کمیته امداد، بانک ملّی و آموزش و پرورش گیلان
(یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۰۰

با حضور مدیران ارشد سه دستگاه کمیته امداد، آموزش و پرورش و بانک ملّی استان گیلان، به منظور تهیه 100 دستگاه تبلت و توزیع بین دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد، تفاهم نامه سه جانبه ای امضاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در آئین امضاء تفاهم نامه سه جانبه تهیه تبلت، با بیان اینکه بیش از 14 هزار دانش آموز و 2 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد استان می باشند، گفت: در حال تلاش برای تأمین منابع و اعتبارات به منظور تهیه تبلت و یا گوشی هوشمند برای این عزیزان هستیم.

عباس اهرابی، با ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد در خصوص تهیه لوازم کمک آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان تحت حمایت، گفت: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد استان گیلان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا فراهم کردن زمینه بهره مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیر حضوری است.

وی، با اشاره به اینکه تاکنون موفق به تأمین چهار هزار دستگاه گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شده ایم، افزود: با توجه به وسعت نیاز خانواده های تحت حمایت و محدودیت های اعتباری این نهاد، حضور و مشارکت بیشتر خیّران، اثربخشی بالایی در سرعت بخشی به تأمین لوازم کمک آموزشی الکترونیکی مورد نیاز دانش آموزان تحت حمایت دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی کمک هزینه تحصیلی برای بیش از 10 هزار دانش آموز واریز شده و برای سایر دانش آموزان نیز پس از تأمین اعتبار واریز خواهد شد.

وی، ضمن تقدیر از همه مردم و نهادهایی که با مراحم خود، جلوه های زیبایی از احسان را به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه اما مردم خیّر و نیک اندیش، بیش از سال گذشته در مناسبت های مختلف به ویژه شور عاطفه ها ما را همراهی کردند.

اهرابی، در پایان ضمن تقدیر از آموزش و پرورش و بانک ملی جهت مشارکت در کمک به دانش آموزان نیازمند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت‌های خیّرین نیک‌اندیش و مردم نوع‌دوست شاهد رفع بیشتر مشکلات دانش آموزان نیازمند باشیم.

محمد رحمتی "مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان" نیز در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های کمیته امداد درخصوص رفع نیازهای دانش آموزان بی بضاعت، گفت: نهاد مقدس کمیته امداد که مزیّن به نام مبارک امام(ره) می باشد، همواره همراه و مددکار ما بوده است.

وی، با ابراز امیدواری از اینکه در دولت جدید کمبودها جبران گردد، خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا دانش آموزان در یک محیط امن، آرام و بدون دغدغه به تحصیل بپردازند.

سیدرسول میرخلفی "مدیر امور شعب بانک ملّی استان گیلان" نیز در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رسالت های بانک ملّی، مأموریت اجتماعی و تلاش برای رفع محرومیت هاست، گفت: با توجه به شرایط حاضر و نیاز دانش آموزان به گوشی های هوشمند، امیدواریم با تهیه این تعداد تبلت بتوانیم نیازمندی تعدادی از دانش آموزان را رفع نموده و مانع ترک تحصیل آنان شویم.

گفتنی است این تفاهم نامه با هدف تقویت و رفع موانع دسترسی به آموزش و توسعه زیرساخت­ های آموزش مجازی دانش ­آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان در راستای بهره­ مندی لازم از شبکه شاد و آموزش مجازی در دوران کرونا منعقد شد.

لازم به ذکر است در راستای این تفاهم نامه تعداد 100 دستگاه تبلت با اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان تهیه و در اختیار دانش ­آموزان تحت حمایت کمیته امداد امام(ره) قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید