جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۵۳۸۹
گزارشگر : ۸۲
سرویس کرمان
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد؛

در صورت تأمین تجهیزات پنل های خورشیدی کمیته امداد استان کرمان آمادگی ایجاد 5 هزار نیروگاه خورشیدی را دارد

در صورت تأمین تجهیزات پنل های خورشیدی کمیته امداد استان کرمان آمادگی ایجاد 5 هزار نیروگاه خورشیدی را دارد
(یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در صورت تأمین تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی، کمیته امداد استان کرمان آمادگی ایجاد پنج هزار نیروگاه خورشیدی را در سطح استان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه کارگروه اشتغال منطقه سه کرمان ویژه شهرستان‌های رفسنجان، شهربابک و انار با حضور مهرابی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، اسماعیلی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، فرمانداران شهرستان‌های رفسنجان، انار و شهربابک و جمعی از مسئولان استان که به میزبانی شهرستان رفسنجان برگزار شد اشتغال و توانمندسازی مددجویان را یکی از اولویت‌های مهم این نهاد دانست و افزود: ابلاغ خیلی از اعتبارات حوزه اشتغال در مهرماه و افزایش سقف تسهیلات تبصره ۱۶ از 50 میلیون تومان به 100 میلیون تومان توسط شورای پول و اعتبار از اصلی‌ترین دلایلی بوده که باعث شده حوزه اشتغال کمیته امداد استان به برنامه مدنظر خود نرسد.

وی ادامه داد: در بحث صندوق ضمانت مددجویان نیز ابهاماتی در دستورالعمل بود که بعضی از بانک دستورالعمل را نپذیرفتند و با رایزنی‌های انجام‌شده ان‌شاءالله تا پایان آبان ماه نیز این مشکل برطرف خواهد شد.

صادقی خاطرنشان کرد: در بحث تحقق میزان اشتغال تعهد شده در سال جاری هیچ نگرانی نداریم و ان‌شاءالله میزان تعهدی که درزمینهٔ اشتغال داده‌ایم محقق خواهد شد.

وی گفت: درخواست ما این است در راستای مسئولیت‌های اجتماعی که شرکت‌های صنعتی و معدنی دارند از ظرفیت آن‌ها درزمینهٔ تأمین تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان استفاده شود و در حال حاضر شرکت گل گهر در حال انجام این مسئولیت اجتماعی خود است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه با اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان هر خانواده میانگین ماهیانه سه میلیون تومان درآمد کسب می‌کند افزود: بیشترین آمار اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی در بین ادارت کمیته امداد سراسر کشور مربوط به کمیته امداد استان کرمان است.

وی تصریح کرد: در صورت تأمین تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی توسط شرکت‌های صنعتی و معدنی استان، کمیته امداد آمادگی ایجاد پنج هزار نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در سطح استان را دارد.

صادقی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرکت‌های صنعتی و معدنی کد بازرگانی دارند می‌توانند قطعات موردنیاز برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی را وارد کنند که اگر از این ظرفیت استفاده شود و با توجه به قرارداد تضمینی ۲۰ ساله خرید برق تولیدی مددجویان توسط دولت ما یقین داریم ظرف یک تا دو سال آینده کل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان به درآمد باثباتی خواهند رسید.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید