جزییات خبر

شنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۳۳۰
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

مشارکت مردم، برکت خدمات امداد است

مشارکت مردم، برکت خدمات امداد است
(شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۷:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: مردم رکن اساسی و محور فعالیت های این نهاد هستند از این رو مشارکت مردم، موجب برکت در خدمات کمیته امداد است و بدون مشارکت کردم، این خدمات دچار نقصان می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در حاشیه مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری "شهدای خورهشت"  در مسجد این روستا بیان کرد: مرکز نیکوکاری محل اجتماع مردم برای ادای تکلیف اجتماعی و دینی است.

وی ادامه داد: مرکز نیکوکاری قلب تپنده هر منطقه ای است که با مشارکت مردم و برای خدمت به مردم فعال شده است و امروز این مرکز در روستای خورهشت با نام شهدا مزین شده و راه اندازی می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر قرار باشد موضوع محرومیت زدایی با کار دولتی حل می شد، این اتفاق باید در کشورهای پیشرفته دیگر که از سازمان های عریض و طویل و سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری مجهزی برخوردارند، به نتیجه می رسید.

وی افزود: فلسفه تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز فعالیت به عنوان متولی امر محرومیت و فقر نیست بلکه معضل و مشکلی به نام فقر در جامعه وجود دارد و قرار است این نهاد با توجه به گستردگی جامعه بستری را فراهم کند تا کمک های مردمی به سمت نیازمندان واقعی سوق یابد.

حق گویان عنوان کرد: کمیته امداد امام (ره) در ایجاد و گسترش فقر نقشی ندارد اما خود را در برابر همنوعان آسیب دیده و نیازمند مسئول می داند و تلاش می کند با شناسایی محرومان و پالایش نیازهای آنها، بستری را فراهم کند تا اگر فردی برای کار نیکوکارانه خود موضوع خاصی را نیّت کرده، نیّت وی اداء و نیاز محروم نیز برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر امر انفاق، احسان و دستورات الهی خمس و زکات در جوامع اسلامی مورد توجه جدی قرار گیرد، فقیر نخواهیم داشت و محرومیت از جامعه اسلامی رخت برمی بندد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: مردم رکن اساسی و محور فعالیت های این نهاد هستند از این رو مشارکت مردم، موجب برکت در خدمات کمیته امداد است و بدون مشارکت کردم، این خدمات دچار نقصان می شود.

وی توضیح داد: هر برنامه و طرحی در حوزه محرومیت زدایی بدون توجه به دستورات اسلامی و مشارکت مردمی نتیجه ای نخواهد داشت و اگر هم به نتیجه ای برسد، مقطعی خواهد بود از این رو مراکز نیکوکاری بستر مهمی برای مشارکت مردم هستند.

وی تصریح کرد: با مشارکت مردمی خدمت رسانی دقیق تر، سریع تر و پر برکت تر خواهد بود چراکه مردم هر محله و منطقه به توانایی و تمکن مردم خود به خوبی آگاهند و از طرفی محرومان خود را نیز به خوبی می شناسند.

حق گویان اظهارکرد: کمک های مردمی در مرکز نیکوکاری توسط مردم جمع آوری و توسط خود آنها نیز برای محرومان هزینه می شود و تنها نرم افزاری از سوی کمیته امداد امام (ره) در اختیار مراکز نیکوکاری قرار گرفته تا دریافت و هزینه کرد کمک ها ثبت و ضبط شود.  

وی ادامه داد: ثبت و ضبط دریافت ها و پرداخت ها مبتنی بر کدملی است در نتیجه امکان مراجعه متعدد افراد و دریافت کمک های پی در پی و عدم کمک به محروم دیگر وجود نخواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری یعنی پرچم انفاق و نیکوکاری و این پرچم باید با محوریت مسجد افراشته وشد چراکه مسجد محور جامعه اسلامی است.

حق گویان در پایان با اشاره بهخدمات کمیته امداد در زمینه تامین مسکن برای خانواده های نیازمند، یادآورشد: اگر زمین مورد نیاز برای محرومان فاقد مسکن در خورهشت از سوی مردم  نیکوکار تأمین شود، قطع یقین در آینده مددجوی فاقد مسکن در این روستا نخواهیم داشت.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید