جزییات خبر

شنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۰ / ۰۶:۵۳
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۵۳۲۷
گزارشگر : ۱۰۵
سرویس مازندران
مدیرکل کمیته امداد مازندران؛

صاحبان صنایع می توانند از بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند

صاحبان صنایع می توانند از بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند
(شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۶:۵۳

مدیر کل کمیته امداد مازندران در حاشیه دیدار با یکی از خیران در سوادکوه با بیان اینکه صاحبان صنایع می توانند در قالب کاریابی و به کارگرفتن مددجویان از بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند ،گفت: سیاست راهبردی کمیته امداد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت در تمام حوزه ها و خصوصا در بخش اشتغال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام بشیر عالیشاه، مدیر کل کمیته امداد مازندران اظهار داشت : در کمیته امداد با توجه به اینکه وام اشتغال پرداخت می شود، تعداد زیادی از جوانان و خانواده‌های تحت حمایت و ۳۰ درصد از خانواده‌های غیر تحت حمایت از تسهیلات این نهاد در بخش ایجاد اشتغال استفاده می کنند و ممرّ درآمدی بدست می آورند تا خودکفا شوند.

وی افزود: توانمندسازی مددجویان بسیار با اهمیت است و با توجه به اینکه برخی از شرکتها و کارخانجات و کارگاه ها هم در بحث کارفرمایی ، درخواست نیرو از کمیته امداد دارند ، این نهاد هم در معرفی کارجویانی که مراجعه می کنند، این افراد را به کارگاه ها و شرکت ها معرفی می کند تا مشغول به کار شوند و مشمول بیمه شدن و دریافت حقوق بر اساس قانون کار از امتیازات آن است.


مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: امروز هم در دیدار با یکی از خیران در سواد کوه ، کشتارگاه این خیّر نیاز به ۱۰۰نفر نیروی کار خانم داشت و در محیطی کاملا زنانه ، این افراد بیمه شده و براساس قانون کار حقوق دریافت می کنند و این زمینه برای مددجویان فراهم شد.

وی بیان داشت: با توجه به امتیازاتی که کمیته امداد دارد، بسته تشویقی به شرکت ها ارائه می شود و تا دوسال حق بیمه مددجویان به شرکت ها پرداخت می شود و همچنین تا ۱۰۰میلیون تومان وام در بحث کارفرمایی که ۲۰تا ۴۰نفر مددجو را مشغول بکار شوند ، به حساب کارگاه ها و شرکت ها واریز می شود.

مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: این نهاد زمینه خودکفایی مددجویان را فراهم می سازد و تعامل کمیته امداد با شرکت ها و کارگاه ها و کارخانجات خوب است و شهرکهای صنعتی از این امتیازات و بسته های تشویقی استقبال کردند.


حجت الاسلام عالیشاه با بیان اینکه ۸۳هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند افزود: مددجویان می توانند به کمیته امداد شهرستان ها مراجعه و نام نویسی کنند تا براساس آن به شرکت ها و کارگاه ها معرفی شوند.


انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید