جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۲
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۳۰۶
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حقوقی و امور مجلس
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد:

200 هزار خانوار جدید تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند

200 هزار خانوار جدید تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند
(چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۴۲

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد گفت: در 6 ماهه اول سال از طریق پالایش پرونده‌های مددجویان و توانمندسازی، 100 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج و 200 هزار خانوار جدید مورد حمایت قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سعید زارع‌زاده در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس که با حضور رئیس کمیته امداد و نمایندگان عضو کمیسیون برگزار شد، افزود: برنامه‌های اساسی کمیته امداد بر 6 محور شناخت و رفع انواع محرومیت‌های مادی و معنوی نیازمندان، تبادل تجربه با موسسات خیریه، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان، فراهم آوردن امکانات لازم برای خوداتکایی خانواده‌های نیازمند و مساعدت‌های نقدی و غیرنقدی از قبیل تامین مسکن، جهیزیه و ارائه وام قرض‌الحسنه انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون 2 میلیون و 427 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: یک میلیون و 700 هزار سالمند، 51 هزار دانشجو، 81 هزار بیمار خاص و صعب العلاج، 402 هزار نفر فرزندان ایتام و محسنین، یک میلیون و 119 هزار زن سرپرست خانوار، 60 هزار کودک زیر پنج سال و 58 هزار مادر باردار از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد خاطرنشان کرد: در 6 ماهه اول سال از طریق پالایش پرونده‌های مددجویان و توانمندسازی، تعداد 100 هزار خانوار از تحت پوشش خارج و در مقابل 200 هزار خانوار جدید مورد حمایت قرار گرفتند.
 
زارع‌زاده با اشاره به اقدامات این نهاد در حوزه توانمندسازی، یادآور شد: در 7 ماه گذشته حدود ۹۴ هزار فرصت شغلی ایجاد شده و 71 هزار طرح خودکفایی اجرا شده است. همچنین 138 هزار مددجو تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند و بیش از 62 هزار مورد لوازم سرمایشی از جمله کولر آبی و گازی به مددجویان ارائه شده است.
 
وی از ارائه 17 هزار مورد جهیزیه به نوعروسان از ابتدای سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: 30 هزار مورد جهیزیه جدید نیز در حال تامین است و تا پایان سال به مددجویان ارائه می‌شود.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد با اشاره به رویکردهای جدید این نهاد تاکید کرد: این نهاد توسعه امداد الکترونیک هوشمند و کارآمد مبتنی بر ارائه خدمات حمایتی و توانمندساز بر بستر الکترونیک، مردمی شدن کمیته امداد از طریق ایجاد و توسعه مراکز نیکوکاری و پیاده‌سازی برنامه‌های چابک‌سازی از طریق برون‌سپاری خدمات و اصلاح ساختار سازمانی را در دستور کار دارد. 
 
زارع‌زاده در پایان گفت: براساس مصوبه شورای عالی اشتغال در سال 1401 باید 500 هزار شغل ایجاد کنیم؛ همچنین براساس تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی، ساخت سالانه 90 هزار واحد مسکن برای محرومان برعهده این نهاد گذاشته شده است؛ بنابراین از نمایندگان درخواست می‌کنیم در بودجه سال 1401 برای اجرای طرح‌های توانمندسازی به ویژه در حوزه اشتغال و مسکن، همکاری لازم را انجام دهند.
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید