جزییات خبر

شنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۸
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۵۲۹۰
گزارشگر : ۲۷
سرویس فارس

ارایه خدمات کمیته امداد فارس به 103 هزار سالمند تحت حمایت

ارایه خدمات کمیته امداد فارس به 103 هزار سالمند تحت حمایت
(شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۳۸

103 هزار و 555 نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد فارس را سالمندان تشکیل می دهند.103هزار و 555 نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد فارس را سالمندان تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد بدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس، با اعلام اینکه در حال حاضر 359 هزار و 339 نفر تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: بیش از 103 هزار نفر از افراد تحت حمایت این نهاد سالمند هستند که ۴۸ درصد از این افراد را زنان و ۵۲ درصد از آن را مردان تشکیل می‌دهند.
بدری افزود: ۴۰ درصد بین ۶۰ تا ۷۰ سال، ۳۵ درصد بین ۷۰ تا ۸۰ سال و ۲۲ درصد بین ۸۰ تا ۹۰ سال و ۳ درصد مابقی بالای ۹۰ سال سن دارند.
وی به دلایل حمایت از سالمندان تحت پوشش اشاره کرد و گفت: عدم توانایی مالی و سکونت در مناطق محروم، عدم سلامت جسمانی و نداشتن بیمه، از دلایل حمایت این نهاد از سالمندان است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس یادآور شد: ۶۲ درصد از افراد سالمند تحت حمایت این نهاد در مناطق روستایی ساکن هستند که در معرض آسیب هایی همچون تنهایی، افسردگی و بیسوادی قرار دارند. این آسیب ها سلامت جسمی و روحی آنان را به خطر انداخته و موجب عدم اعتماد به نفس و نداشتن مهارت های لازم زندگی می‌شود.
بدری اضافه کرد: 102 هزار و 13 نفر از زنان تحت حمایت کمیته امداد سرپرست خانوار هستند که ۴۸ درصد آنان سالمند بوده و تعداد هزار و ۱۵۰ نفر از آنان زمینگیر هستند و نیاز به مراقبت و نگهداری در منزل دارند. این نهاد به منظور حمایت و تکریم از آنان، هزینه‌های نگهداری در منزل آنان را تامین میکند.
وی با تاکید بر سیاست‌های کمیته امداد مبنی بر حمایت از سالمندان و افزایش حضور آنان در مشارکت‌های عمومی و اجتماعی گفت: تامین حداقل حقوق مادی و معنوی آنان و توانمند سازی سالمندان واجد شرایط و تشویق و ترغیب فرزندان سالمند برای نگهداری از آنان از جمله اقدامات این نهاد در حمایت از سالمندان است.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید