جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۲۸۹
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

وقتی منابع کم و نیاز محرومان باقی می ماند شرمنده می شویم

وقتی منابع کم و نیاز محرومان باقی می ماند شرمنده می شویم
(چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۴۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: مردم ما کمک های خود را به طور مستمر هدیه می کنند ولی افزایش قیمت ها و مشکلات متعدد برخی خانواده های نیازمند موجب شده تا وقتی منابع کم و نیاز محرومان باقی می ماند شرمنده آنها شویم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان با حضور در جلسه شورای شهر قزوین به تشریح آخرین وضعیت جامعه مددجویی استان پرداخت و بیان کرد: اعضای شورای شهر را همکار خود می دانیم، شما خدمتگذار مردم هستید و ما هم خدمتگذار محرومان هستیم.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان تنها نهادی که اجازه یافته نام بنیانگذار جمهوری اسلامی را برتارک خود داشته باشد، وظیفه اصلی  خود را ترویج سنت حسنه انفاق و نیکوکاری می داند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر در استان قزوین 32 هزار خانوار با جمعیت بیش از 60 هزار نفری تحت حمایت این نهاد هستند که با مراجعان موردی باید گفت که سالانه به بیش از 100 هزار نفر خدمات ارائه می کنیم.

وی افزود: اعلام این عدد به جهت اینکه توفیق خدمت و نوکری محرومان را یافته ایم جای مباهت دارد ولی از جهت دیگر مایه تأسف است که با این حجم از محرومیت مواجه هستیم.

حق گویان خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) محل ورود آسیب های اجتماعی است، فقر در جایی دیگر تولید می شود و آسیب ها به این نهاد وارد می شود حال اگر افراد تحت حمایت کمیته امداد زیاد می شود، این آمار علامت، نشانه و هشدار برای مسئولان و متولیان امر اداره جامعه است.

وی تصریح کرد: این حجم از مراجعات و گاه نیازهای متعدد و مستمر محرومان وظیفه ما را سنگین می کند و در این میان هزینه های خدمت رسانی در برخی بخش ها نیازمند کمک های بیشتر مردمی است چراکه اعتبارات دولتی محدود است و بدون کمک مردمی قادر به ارتقای خدمت رسانی به محرومان نیستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) با رویکرد عزت بخشی به نیازمندان و محرومان، سیاست توانمندسازی محرومان را پیگیری می کند سیاستی که به دنبال استقلال اقتصادی محرومان است.

وی عنوان کرد: هزینه های خدمت رسانی به محرومان افزایش یافته است چراکه در گذشته برای یک دانش آموز تحت حمایت لوازم التحریر تهیه می کردیم ولی اگر بیش از دو هزار تبلت و گوشی هوشمند خریداری نمی شد، این تعداد دانش آموز از فرصت تحصیل محروم می شدند.

حق گویان افزود: یکی دیگر از نیازهای محرومان مسکن است، نیازی ضروری که با توجه به افزایش قیمت ها، تأمین آن با مشکلات و موانع زیادی روبرو شده است.

وی گفت: جامعه هدف تغییر کرده است چراکه تا چندی پیش مددجویان کمیته امداد را کسانی تشکیل می دادند که بیکار بوده و برای تأمین معیشت خود با مشکل مواجه بودند ولی امروز کسانی که درآمدی اندک  دارند ولی در معیشت خود با مانع و مشکل مواجه است، به مراجعه کنندگان ما اضافه شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: این دسته از مراجعه کنندگان اگرچه اندک و موردی هستند ولی وجود دارند؛ مردم ما کمک های خود را به طور مستمر هدیه می کنند ولی افزایش قیمت ها و مشکلات متعدد برخی خانواده های نیازمند موجب شده تا وقتی منابع کم و نیاز محرومان باقی می ماند شرمنده شویم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: مجموعه هایی مانند شهرداری و شورا علیرغم مشکلاتی که خودشان دارند، می توانند از ظرفیت های مختلف خود برای کمک به محرومان استفاده کنند که برای این منظور در حوزه مسکن شهری نیازمند تأمین زمین هستیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید