جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۵۲۲۸
گزارشگر : ۷۹
کمیته امداد خراسان جنوبی
سرویس خراسان جنوبی

۲۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خوسف پرداخت شد

۲۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خوسف پرداخت شد
(دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۴۲

رییس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: از ابتدای امسال ۶۴ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۲۹ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد خوسف پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد مهران‌پور، رییس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: در حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خوسف برای توانمندسازی جامعه هدف، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 64 فقره وام اشتغال پرداخت کرده است.
مهران پور از پرداخت بیش از 29 میلیارد ریال به مجریان طرح های اشتغال خبر داد و افزود: مجریان طرح های اشتغال افراد مستعد شغل‌پذیر و تحت حمایت امداد هستند که قبل از دریافت تسهیلات اشتغال، مشاوره های لازم در خصوص شغل مورد نظر را دریافت می کنند.
وی در ادامه افزود: همچنین در هفت ماهه سال جاری برای تعداد 31 فرد کاریابی با بیمه تامین اجتماعی انجام شده است.
وی تصریح کرد: کارفرمایان می توانند به ازای به کارگیری هر فرد تحت حمایت تسهیلات کارفرمایی به مبلغ 100 میلیون تومان دریافت کنند و یا اینکه به مدت دو سال با به کارگیری فرد، بیمه تامین اجتماعی او توسط امداد قابل پرداخت خواهد بود.
رئیس کمیته امداد خوسف  ادامه داد: از ابتدای سال جاری برای بیش از 100 نفر دوره آموزشی و برای مجریان طرح های اشتغال در زمینه بیماری های دام، کلاس آموزشی برگزار شده است.
مهران پور با اشاره به اقدامات حوزه مسکن و ساختمان مددجویان، اظهار کرد: در این مدت سه میلیارد و 787 میلیون ریال از محل اعتبارات امداد در این حوزه بابت فعالیت‌های عمرانی از قبیل احداث مسکن، تعمیر و بازسازی مسکن و احداث حمام و سرویس بهداشتی به تعداد 21 مورد به خانواده های مورد حمایت پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: از محل تسهیلات قرض الحسنه نیز اعتبار  پنج میلیارد و 470 میلیون  ریال به تعداد  52 خانواده ها به صورت وام برای فعالیت های مسکن پرداخت شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید