جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۲
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۸۴۸۴۶
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

ثبت 54 میلیارد تومان زکات در آذربایجان‌غربی

ثبت 54 میلیارد تومان زکات در آذربایجان‌غربی
(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۵۲

در 6 ماهه نخست سال جاری، 54 میلیارد تومان زکات پرداختی توسط مردم مومن آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده که این رقم در مقایسه با مدت‌ زمان مشابه سال گذشته، 10 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی صبح امروز در جلسه شورای زکات استان که با حضور اعضای این شورا به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برگزار شد بیان کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری، 54 میلیارد تومان زکات پرداختی توسط مردم مومن آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده که این رقم در مقایسه با مدت‌ زمان مشابه سال گذشته، 10 درصد رشد داشته است.

 وی ادامه داد: از این میزان زکات ثبت شده، 11 میلیارد و 500 میلون تومان زکات واجب، 21 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات فطره و کفارات و 21 میلیارد تومان نیز به صورت زکات مستحب پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی عنوان کرد": هم‌اکنون از 2 هزار روستای دارای ظرفیت در استان، یک‌هزار و 450 روستا دارای شورای زکات روستایی بوده و باید برای سایر روستاهای فاقد شورای زکات نیز اقدام شود.

وی بیان کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری ارومیه با 11 میلیارد و 600 میلیون تومان، مهاباد با 7 میلیارد و 800 میلیارد تومان و میاندوآب با 5 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات پرداختی در استان پیشرو بوده‌اند.

سهندی اظهار کرد: 81 درصد از زکات جمع‌آوری شده در امور فقرا و نیازمندان و 19 درصد نیز در راستای پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: موضوعات بدیهی مانند نماز و روزه و زکات باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و از بیان ظواهر به بیان اهمیت این موضوعات پرداخت شود.

وی تصریح کرد: مساله پرداخت زکات کشاورزان باید تسهیل شود و پرداخت های الکترونیک برای پرداخت زکات توسط سازمان ها و بانک ها ایجاد شود.

لازم به ذکر است در پایان جلسه نیز از مدیران فعال در عرصه تبلیغ زکات آذربایجان‌غربی با اهدا لوح قدردانی شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید