جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۸
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۸۰۸۰۵
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی

برگزاری جشن نیکوکاری با برپایی 560 پایگاه و مرکز نیکوکاری در آذربایجان غربی

(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۳۸

جشن نیکوکاری امسال در 560 پایگاه و مرکز نیکوکاری مستقر در آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: جشن نیکوکاری امسال در 560 پایگاه و مرکز نیکوکاری مستقر در آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد

وی ادامه داد: جشن نیکوکاری سال جاری در 300 پایگاه سیار و همچنین 260 مرکز نیکوکاری در سطح آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی جشن نیکوکاری امسال با شعار "عیدی برای همه" برگزار می‌شود و از این آیین خداپسندانه در روزهای 13، 14 و 15 اسفند در مدارس، پایگاه‌های سطح استان و میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مرحله نخست جشن نیکوکاری از دی ماه امسال آغاز شده و خیران و نیکوکاران استان از دی ماه تا امروز برای رفع مشکلات نیازمندان در این آیین معنوی مشارکت مستمر داشته‌اند.

سهندی بیان کرد: در تمام شهرستان‌های آذربایجان‌غربی پایگاه‌های جمع آوری نذورات مردمی در نظر گرفته شده است؛ و پایگاه‌های سیار امداد مراکز نیکو کاری آماده جمع آوری کمک‌های انسان دوستانه خیرن استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی تاکنون بیش از ۱۸ میلیارد و 100 میلیون تومان برای رفع قسمتی از احتیاجات نیاز‌مندان استان مساعدت کرده اند.

وی عنوان کرد  کرد :شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۲۳۲ ، سامانه #1*۸۸۷۷*، تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷ و سایت اینترنتی کمیته امداد به آدرس  www.emdad.irبرای مشارکت مردم نیکوکار استان آذربایجان غربی در این آیین خداپسندانه اختصاص یافته است.

سهندی با اشاره به رشد 84 درصدی مشارکت‌های مردمی در سال جاری در مقایسه با سال گذشته، اظهار کرد: میزان مشارکت مردم نیکوکار استان در سال جاری 255 میلیارد تومان بوده که در کنار رشد مشارکت مردمی با توجه به ادامه وضعیت کرونایی در کشور، تعداد مددجویان تحت حمایت نیز در استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه کمیته امداد آذربایجان‌غربی در حوزه کرونا، بیان کرد: متاسفانه تاکنون 100 مددجو و چندین نفر از امدادگران کمیته امداد استان در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند و این نهاد با الکترونیکی کردن بخش اعظمی از خدمات خود و جلوگیری از مراجعه حضوری مددجویان به ادارات امداد، حمایت‌های متعدد از مبتلایان کرونا، برگزاری پویش‌های معیشتی متعدد از جمله پویش‌های ایران همدل و تحت حمایت قرار دادن متضرران ناشی از کرونا سعی دارد بخشی از آسیب‌های ناشی از کرونا در میان نیازمندان را جبران نماید.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: از آغاز بیماری کرونا تاکنون 91 میلیارد تومان توسط کمیته امداد آذربایجان‌غربی به نیازمندان استان مساعدت شده که 81 میلیارد تومان آن به صورت کمک بلاعوض بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید