جزییات خبر

یکشنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۵
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۸۰۶۵۸
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد اذربایجان‌غربی:

95 درصد از طرح‌های اشتغال آذربایجان‌غربی فعال هستند

(یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۲۵

هم‌اکنون 95 درصد از طرح‌های اشتغال آذربایجان‌غربی پویا بوده و به صورت مستمر فعالیت تولیدی آنها برپا است.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع رسانی امدادف عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی مراسم اختتامیه نخستین رویداد مجازی کارآفرینی (تاک) که با حضور مدیران و مسئولان استانی برگزار شد، گفت: هم‌اکنون 95 درصد از طرح‌های اشتغال آذربایجان‌غربی پویا بوده و به صورت مستمر فعالیت تولیدی آنها برپا است.

وی ادامه داد: کمیته امداد آذربایجان‌غربی جزو 3 دستگاه برتر در حوزه اشتغال‌زایی استان بوده و به صورت متوسط 30 درصد از اشتغال سالانه استان توسط این نهاد ایجاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: مجریان طرح‌های اشتغال در آذربایجان‌غربی در بازپرداخت تسهیلات بانکی خود، جزو خوش حساب‌‌ترین افراد هستند.

وی بیان کرد: ما علاوه بر خانواده های تحت حمایت با کارآفرینان نیز تعامل مستمری داریم و شعار ما این است که تمام فعالیت های امداد باید به نفع محرومان جامعه باشد و این نهاد در ۱۰ ماهه امسال، بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض به محرومان و نیازمندان استان کمک بلاعوض کرده است.

همچنین در ادامه این رویداد نادر صادقی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی اظهار کرد: تمام نهاد‌ها در حوزه فناوری نوین و اشتغال‌زایی با بهره‌گیری از این فناوری های نوآورانه باید اهتمام داشته باشند.

وی افزود: مزیت بهره‌گیری از علوم نوین در اشتغال‌زایی ایجاد تولیدات بهتر و ایجاد فضای رقابتی در حوزه اشتغال و در نتیجه رشد و شکوفایی چرخه اقتصاد کشور خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی تاکید کرد: تمام ارگان‌های و متولیان اشتغال باید از افراد کاربلد و متخصص در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی  استفاده نمایند.

در ادامه آیین اختتامیه نخستین رویداد مجازی کارآفرینی، علی محمد نیکبخت، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت:

پارک علم و فناوری همواره در حوزه حمایت از اشتغال‌زایی و کارآفرینی اهتمام داشته و در تلاش است مسیر اشتغال استان را به سمت اشتغال با محوریت کارآفرینی سوق دهد.

وی یادآور شد: رویداد تاک می‌تواند در حوزه توانمندسازی اقشار جامعه مثمر ثمر باشد و زمینه را برای گسترش طرح‌های کارآفرینی فراهم سازد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بی‌تردید این استان با توجه به پتانسیل‌های بی نظیر، می‌تواند پذیرای طرح‌ها متعدد اشتغالزایی و کارآفرینی در حوزه‌های متعدد باشد.

همچنین جعفر پژوهان، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اذربایجان‌غربی نیز بیان کرد: به نخستین رویداد مجازی کارآفرینی (تاک)، 60 طرح و ایده اشتغال ارائه شد که پس از بررسی این طرح‌ها، 6 ایده برتر معرفی شد که امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی افزود: در تلاش هستیم با اجرای این ایده‌ها، زمینه اشتغال‌زایی را برای مددجویان و نیازمندان استان فراهم کنیم و همچنین زمینه را برای ارز آوری به استان مهیا سازیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید