جزییات خبر

دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۷۷۸۸
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

افزایش خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان غربی

(دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۰

2 هزار و 160 خانوار جدید به تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته آذربایجان‌غربی اضافه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: 2 هزار و 160 خانوار جدید به تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته آذربایجان‌غربی اضافه شده است.
 وی ادامه داد: در ۶ماهه سال جاری تعداد 2 هزار و 160خانوار با جمعیت معادل 3 هزار و 810 نفر به تعداد خانوار های تحت حمایت کمیته امداد استان اضافه شده است.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مشکلات کرونا عمده علت این افزایش تعداد است، تصریح کرد: تعداد خانوارها نسبت به مدت مشابه سال قبل خود 2 و نیم درصد و از نظر جمعیت نیز 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل خود افزایش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه کل خانوار تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی  90 هزار و۶۰۷خانوار با جمعیت ۱۸۷هزار و  230 نفر است، اظهار کرد:   بااحتساب جمعیت استان ، مددجویان کمیته امداد ۹.۷درصد از کل خانوارهای استان و ۵.۶ درصد از جمعیت استان را شامل می شوند.
سهندی یاد آورشد: سرانه پرداختی ماهانه به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان غربی برای هرخانوار ۴۲۰هزار تومان است.
وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار، پلدشت با ۲۷۷۳ خانوار و 6498 نفر کمترین و ارومیه با ۲۲هزارو ۹۵۵خانوار و ۴۴هزار و ۹۲۸نفر بیشترین مددجو را دارند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی ادامه داد: باتوجه به شرایط موجود و افزایش تعداد افراد تحت پوشش برنامه ای برای کاهش تعداد مددجویان وجود ندارد مگر اینکه مددجوی توانمند شده و از چرخه حمایت خارج شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید