جزییات خبر

شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۵
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۷۴۱۹
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

پرداخت 35 میلیارد تومان وام اشتغال‌ به مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی

(شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۲۵

امسال ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مددجویان آذربایجان‌غربی پرداخت شده که در قالب آن، بیش از هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در حاشیه بازدید رییس کمیته امداد امام خمینی از طرح‌های اشتغالزایی مهاباد گفت: امسال ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مددجویان آذربایجان‌غربی پرداخت شده که در قالب آن، بیش از هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: امسال در مجموع ایجاد اشتغال‌ برای هشت هزار و ۵۰ نفر از مددجویان این نهاد با پیش‌بینی اعطای 255 میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف شامل بند ب تبصره ۱۶، اشتغال پایدار روستایی و منابع داخلی کمیته امداد در استان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امسال اعتبارات دیرتر از سال‌های قبل تخصیص یافت، ادامه داد: تلاش می‌کنیم در نیمه دوم سال جاری باقی‌مانده تسهیلات اختصاص یافته به استان در قالب طرح‌های اشتغالزا در اختیار مددجویان تحت حمیایت کمیته قرار گرفته و زمینه توانمندسازی آنان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در ۱۵۰ زمینه‌ شغلی شامل دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و معدنی تسهیلات پرداخت می‌کند، افزود: در سال گذشته نیز چهار هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با پرداخت 167 میلیارد تومان اعتبار برای مددجویان این نهاد در استان ایجاد شد.

سهندی در خصوص برگزاری آیین شور عاطفه‌ها در سال تحصیلی جدید هم اظهار کرد: سامانه مبتنی بر تلفن ‌همراه #۱*۸۸۷۷* برای دریافت کمک‌های مردمی در مراسمات شور عاطفه‌ها راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را از این طریق با سهولت واریز کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مردم نیکوکار آذربایجان‌غربی می‌توانند برای سهولت در پرداخت کمک‌های نقدی به جشن عاطفه‌ها از طریق واریز مبلغ خود به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۳۱۷۷۶۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۲۳۲ در این امر خیر شرکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز نیازمند در استان، چشم‌ به‌راه کمک خیّران و مردم نوع‌دوست هستند، تاکید کرد: هم استانی‌ها تمرکز بیشتری به پرداخت کمک‌های نقدی داشته باشند تا در شرایط مقابله با کرونا امکان تهیه تبلت و سایر وسایل آموزش مجازی برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸۸ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌غربی در قالب حدود ۹۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید