جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۳
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۵۹۱۵
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

اختصاص یک میلیارد تومان به خدمات درمانی مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

(دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۳

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیارد و 33 میلیون تومان جهت ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سه‌ماهه اول سال جاری برای مددجویان این نهاد هزینه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه یکی از برنامه‌های این نهاد در زمینه خدمت‌رسانی به مددجویان ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است، گفت: یک میلیارد و 33 میلیون تومان در سرفصل بیمه خدمات درمانی، بهداشتی و خدمات ویژه درمانی از جمله فرانشیز بستری، پاراکلینیک، دارو، هزینه نگهداری در منزل در سال جاری برای مددجویان این نهاد هزینه شده است.
وی اظهار کرد: بیمه پایه برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر اجرا می‌شود که از سال گذشته به بیمه سلامت واگذار شده و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.
مبشری با اشاره به اینکه 1275 بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر از حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برخوردارند، تصریح کرد: در سرفصل خدمات درمانی ویژه و کمک به بیماران صعب‌العلاج، فرانشیز دارو، پاراکلنیک و بستری و هزینه ایاب و ذهاب  به مددجویان در سال جاری 243 میلیون و 100 هزار تومان پرداخت‌شده است.
وی به بیمه اجتماعی مددجویان به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان اشاره و بیان کرد:  در این زمینه 477 میلیون تومان برای 1013 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در سه‌ماهه اول سال جاری پرداخت شد.
مبشری به اختصاص 300 میلیون تومان برای سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال با هماهنگی مراکز بهداشتی اشاره و اظهار کرد: در این خصوص 3000 کودک زیر پنج سال با معرفی مراکز بهداشتی در قالب این طرح کمک غذایی دریافت کردند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد افزود: همچنین در زمینه کمک به مادران باردار و شیرده در سه‌ماهه اول سال جاری سه میلیون تومان هزینه شد.
مبشری ارتقاء شاخص‌های بهداشتی را از دیگر برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان برشمرد و افزود: در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی بهداشت و اهداء سبد بهداشتی به مددجویان 10میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید