جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۸۴۲
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

کمیته امداد جغتای ، رتبه اول اشتغالزایی در شهرستان را کسب کرد

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۵:۲۶

رئیس کمیته امداد جغتای با اعلام اینکه حوزه اشتغال این شهرستان در سال 98 در استان رتبه اول را کسب کرده است افزود: در سال گذشته حدود 400 نفر از خدمات مختلف حوزه اشتغال در بخش های اشتغالزایی و دوره های آموزشی بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا مسکنی با حضور در اداره صنعت و معدن جغتای اظهار کرد: در سال 98، 220 فقره وام اشتغال بملبغ 104 میلیارد ریال از محل تبصره16، سامانه کارآ و امدادی پرداخت شد.
وی در ادامه گفت: بالغ بر 160 نفر با بیش از 16هزار نفر ساعت، آموزش مهارت آموزی و فنی و حرفه ای دیده اند و حدود 20 مددجو نیز از تسهیلات کاریابی و بیمه کامل تامین اجتماعی بهره مند شدند.
مسکنی با قدردانی از صنعت و معدن جغتای در تعامل ارزنده با کمیته امداد و حمایت از طرح های اشتغال به ویژه در ایام کرونا، نتیجه این همکاری ها را فعالیت مطلوب حوزه اشتغال این اداره در استان عنوان کرد.
 همچنین مسکنی در دیدار با رئیس اداره دامپزشکی جغتای با اشاره به وجود طرح های دامداری به عنوان اصلی ترین طرح اشتغال مردم منطقه و مددجویان گفت: با توجه به شیوع تب برفکی، واکسینه شدن دام های مددجویان دغدغه مهمی است که در راستای سلامت زندگی مددجویان در ایام بیماری کرونا باید جدی گرفته شود.
همچنین در این جلسه مولود برومند رئیس اداره دامپزشکی جغتای نیز با اشاره به شیوع تب برفکی در شهرستان، همکاری این دو اداره را در واکسیناسیون کردن طرح های دامداری مددجویان ضروری دانست و نبود آزمایشگاه دام در شهرستان را یکی از مشکلات  درحال حاضر شهرستان برشمرد و افزود‌: یکی از طرح های اشتغالی که می تواند نیاز شهرستان و مددجویان را برطرف نماید راه اندازی آزمایشگاه دام و ارائه تسهیلات در این زمینه است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید