جزییات خبر

دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۷۷۹
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

کمیته امداد استان بیش از 9900 کودک مبتلا به سوءتغذیه، مادران باردار و شیرده را حمایت می کند

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۱۸

رئیس اداره بهداشت ، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد در سال گذشته از 9817 کودک مبتلا به سوءتغذیه زیر 5 سال و 100 مادر باردار و شیرده مشمول طرح بهبود تغذیه ساماندهی کرد که مورد حمایت قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید حسین حکیمی یکی از طرح های این نهاد که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا می شود را پیشگیری و رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال دانست و بیان کرد: هدف از برگزاری این طرح کمک به پیشگیری و رفع سوء تغذیه کودکان است چراکه کودکان در سنین زیر5 سال بخش قابل توجهی از رشد جسمی شان شکل می گیرد از این رو درصدد هستیم تا با این کمک به رفع سوء تغذیه و ارتقای سلامت غذایی آنها کمک شود.
وی با اعلام اینکه هر ماه کودکان و مادران باردار و شیرده مورد چکاپ قرار می گیرند، بیان کرد: ماهیانه برای هر یک از این افراد 100 هزار تومان به کارت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برای خرید موادغذایی تعیین شده از سوی مراکز بهداشت که موجب افزایش منحنی رشد است،پرداخت می‌شود تا از فروشگاه های طرف قرارداد خریداری شود.
حکیمی اظهار کرد: کودکان مبتلا به سوء تغذیه که در قالب این طرح بهبودیافته اند، از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و افراد جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید