جزییات خبر

دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۶۴۴
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

اعلام فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان کمیته امداد خراسان رضوی

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۴

رئیس اداره بهداشت ، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی فعالیتهای این حوزه در سال 98 را اعلام کرد و افزود: به جز بیمه های اجتماعی در سال گذشته بیش از 16 میلیارد و 126 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید حسین حکیمی افزود: این نهاد از 5 هزار و 612 بیمار شناسایی شده و نیازمند تحت پوشش، حمایت می کند که این بیماران شامل 1826 بیمار زمینگیر، 3268 بیمار صعب اعلاج و  518 بیمار خاص می شوند.
وی از اقدامات طرح حمایت از کودکان زیر پنج سال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت خبر داد و افزود: این نهاد به ۹۸۱۷ کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه و 100 مادر باردار و شیرده خدمت می کند که این امر از طریق شارژ بن کارت صورت می گیرد و والدین کودک و یا خانم های باردار، می‌توانند مواد غذایی موردنیاز خود را از فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.
حکیمی با اشاره به یکپارچه شدن بیمه درمان تمامی مددجویان تحت حمایت افزود: از اهداف اجرای این طرح ایجاد یکپارچگی در نظام بیمه‌ای و درمان مددجویان تحت حمایت است و ما هم طبق قانون مکلف به اجرای آن هستیم که در این جهت سال گذشته 49 هزار و 350 نفر به منظور دریافت دفترچه بیمه سلامت معرفی شدند.
رئیس اداره درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی با عنوان اینکه به‌منظور ایجاد درآمد پایدار و توانمندسازی مددجویان در سال 98 بیش از 11 هزار و 520 میلیارد تومان به حق بیمه مددجویان اختصاص داده شده است، بیان کرد: این مبلغ برای 9 هزار و 19 زن سرپرست خانوا و مجری طرح اشتغال واریز شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید