جزییات خبر

پنج شنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۲۱۷
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
با امضای تفاهم نامه 3جانبه؛

فعالیت های جهادی، توانمندسازی خانواده ها و رفع محرومیت در استان تقویت می شود

(پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۱۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از امضای تفاهم نامه سه جانبه و مشترک بین این نهاد، بسیج سازندگی سپاه و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در مراسم امضای تفاهم نامه 3جانبه بیان کرد: این تفاهم نامه به منظور تقویت وتوسعه فعالیت‌های جهادی و رفع محرومیت، کمک به ارتقاء کار آفرینی و توانمند سازی و امور فرهنگی و معیشتی مناطق محروم در شهرستانهای استان خراسان رضوی مبتنی بر بهره گیری از ظرفیت های مردمی و دستگاهها و نهادهای خدمت رسان به امضا رسید.
وی افزود: موضوع همکاری در این تفاهم نامه ترویج و توسعه فرهنگ فعالیت های جهادی، ایجاد بستر جهت مشارکت حداکثری مردم در رفع محرومیت و جلوگیری از موازی کاری در ارائه خدمات به نیازمندان تعریف شده است.

آسوده اهداف اجرای این تفاهم نامه را تشکیل شورای جهادی در هر شهرستان، ایجاد کمیته مشترک برای استفاده از ظرفیت های دستگاههای اجرایی به منظور ایجاد بسته های کاربردی برای خروج از مشکلات،    تداوم ایجاد مراکز نیکوکاری با مرکزیت مساجد و محوریت امام محله، تشکیل هسته های جهادی توسط امام جماعت مساجد محلات (شهری و روستایی) دانست.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه هر یک از سازمانهای مجری در این تفاهم نامه دارای تعهداتی هستند، اعلام کرد: برای رسیدن به توسعه اسلامی نیازمند حضور و مشارکت مردم هستیم چرا که توسعه بدون حضور مردم امکان پذیر نیست.
وی با اعلام اینکه مهمترین ظرفیت کاری، همبستگی  و در کنارهم بودن است، افزود: مردم در شرایط کنونی نشان دادند حضورشان می تواند آثار خوبی را داشته باشد.
همچنین در این مراسم حجت الاسلام صاحبقرانی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با عنوان اینکه هدف مشترک همه سازمانها ارتقای سطح زندگی مردم است، گفت: امیدوارم با همراهی همه دستگاه ها و مردم بتوانیم در جهت محقق شدن منویات رهبری و جهش تولید قدم برداشت.
در ادامه سرهنگ محمد روحانی فرمانده بسیج سازندگی سپاه با اشاره به اینکه در استان هزار گروه جهادی فعالیت دارند، افزود: قصد داریم تا برای استحکام انقلاب اسلامی سرباز های بیشتری داشته باشیم چون این افراد زودتر از همه در عرصه کار حضور دارند.
شایسته ذکر است: این تفاهم نامه در 5 ماده برای مدت 2 سال به امضای مدیران 3 دستگاه مذکور رسید.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید