جزییات خبر

چهارشنبه / ۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۶
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۵۱۹۴
گزارشگر : ۹۰
سرویس مرکزی
برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خانواده های تحت حمایت انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان مرکزی و مرکز وکلای قوه قضائیه

(چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۵۶

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان مرکزی و مرکز وکلای قوه قضائیه به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت ها در رفع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی خانواده‌های تحت حمایت و تشویق مددجویان تحت حمایت امداد برای برخورداری از معاضدت قضائی در 10 ماده و به مدت یک سال به امضای طرفین رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ مجید مومنی، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه مرکز وکلا می تواند در کمک حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت مؤثر باشد، گفت : استیفای حقوق محرومان از اولویت‌های کمیته امداد است.

وی ضمن تشکر از وکلای نیکوکار استان خاطر نشان کرد: مرکز وکلا در چند سال اخیر خدمات مطلوبی به خانواده های تحت حمایت ارائه کرده است که امیدواریم این روند همکاری تداوم داشته باشد.

وی افزود: معافیت یا تخفیف مددجویان امداد از پرداخت حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل، ارائه خدمات معاضدت قضائی و خدمات حقوقی همراه با تخفیف و برگزاری آموزش و میز خدمت حقوقی در کمیته امداد از موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

محمد رادپور ، رئیس هیات مدیره مرکزوکلای استان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های کمیته امداد، گفت : کمک به محرومان و نیازمندان یک وظیفه همگانی است و در این مسیر تمامی تلاش خود را به کار می بندیم.

وی ضمن تأکید برحفظ کرامت انسانی و محرمانه بودن اطلاعات در ارائه خدمات حقوقی به مددجویان افزود: استیفای حقوق نیازمندان با ارائه خدمات حقوقی و معاضدتی ،همکاری لازم در پذیرش خانواده‌های نیازمند مشاوره و معاضدت حقوقی و حضور در جلسه دادرسی و محاکم قضایی ،معرفی مددجویان تحت حمایت به وکلای محترم جهت برخورداری از معاضدت و انعکاس نتیجه به اداره حقوقی امداد،همکاری در ارائه آموزش حقوقی به مددجویان تحت حمایت امداد براساس برنامه‌های امداد در سطح شهرستان ها و همکاری در راستای اجرای میز خدمت حقوقی از تعهدات کانون وکلا در این تفاهم نامه است.

شایسته ذکر است؛ بر اساس این تفاهم نامه تبادل آمار و اطلاعات مورد نیاز در زمینه فعالیت‌های انجام شده به صورت هر سه ماه یکبار و همکاری در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کمک به خانواده‌های تحت حمایت از تعهدات مشترک است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید