جزییات خبر

سه شنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۱۷۵
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
معاون توسعه مشارکتهای مردمی خبر داد؛

فعالیت 63 مرکز نیکوکاری در استان قزوین

(سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۰۳

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر 63 مرکز نیکوکاری در استان قزوین فعال بوده و در حال خدمت رسانی به نیازمندان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و رئیس هیأت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری قزوین بیان کرد: مرکز نیکوکاری در محلات با محوریت مساجد تشکیل می شود و در سایر نقاط نیز با حضور فعالان عرصه های خدمت به نیازمندان شکل می گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 63 مرکز نیکوکاری در استان قزوین فعال بوده و در حال خدمت رسانی به نیازمندان است که تلاش می کنیم توسعه کمی و کیفی این مراکز سرعت یابد تا بتوانیم خدمت به مردم توسط مردم را بیش از پیش محقق کنیم.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین افتخار دارد که نخستین مرکز نیکوکاری را در نیروهای مسلح راه اندازی کرده است و خوشبختانه پرسنل لشگر 16 زرهی  قزوین در این زمینه پیشگام شده اند.

وی خاطرنشان کرد: شکل گیری مراکز نیکوکاری در میان فرهنگیان و سایر اقشار نیز از برنامه های جدی امداد است و در حال حاضر نیز  دو مرکز نیکوکاری در دو ناحیه یک و دو آموزش و پرورش قزوین فعهالیت خود را آغاز کرده اند.

فرهادی اعلام کرد: در مرکز نیکوکاری حساب بانکی به نام اعضای آن مرکز افتتاح می شود و خود اعضای هیئت مدیره و سایر اعضا کمک های مردم را جمع آوری کرده و خودشان نیز برای نیازمندان هزینه می کنند و کمیته امداد در این زمینه تنها نقش نظارتی دارد.

وی تصریح کرد: حضور و فعالیت اقشار مختلف در مراکز نیکوکاری صحنه های زیبایی از انفاق، احسان، همدلی، همکاری و خوب بودن را در مقابل چشمانمان قرار می دهد و انگیزه ای برای تأسیس مراکز جدید  را ایجاد می کند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: فعالیت موسسه های خیریه و مراکز نیکوکاری که به صورت مردمی است مورد استقبال کمیته امداد است و ما به هیچ وجه این مراکز را در مقابل و یا در رقابت با خود نمی بینیم.

وی افزود: اساس نگاه و حرکت کمیته امداد خدمت رسانی به نیازمندان است از این رو هر حرکت و تلاشی که این جریان را تقویت کند مورد حمایت کمیته امداد است.

فرهادی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا در محله های مختلف و حتی در میان گروه های صنفی و شغلی مختلف همچون کانون کارشناسان، مرکز نیکوکاری ایجاد کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید