جزییات خبر

شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۱۶۹
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
شیوه غیرحضوری؛

پرداخت فطریه با کد #5*0*028*8877*

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۴۷

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: پرداخت زکات فطریه علاوه بر روش های حضوری، کارت به کارت شبکه بانکی و کد مهربانی #5*0*028*8877* میسر است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: با توجه به بهبود کمی محدودیت های ناشی از "کرونا ویروس" برگزاری نماز عید سعید فطر در برخی اماکن منطبق با پروتکل های بهداشتی میسر شده است.

وی ادامه داد: صندوق های تعیین شده از سوی شورای زکات استان قزوین در محل های اقامه نماز عید سعید فطر مستقر خواهد بود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: زکات فطریه براساس مصوبه شورای زکات استان برای چندمین سال در قالب صندوق هایی مشخص و ممهور به مهر زنده شورای زکات استان خواهد بود بنابراین سایر صندوق ها فاقد وجاهت قانونی است.

وی افزود: با توجه به این مصوبه، صندوق های جمع آوری زکات کمیته امداد نیز با مهر و ضوابط شورای زکات در محل های اقامه نماز عید جانمایی و فعال است.

فرهادی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات فطریه علاوه بر روش های حضوری، کارت به کارت شبکه بانکی و کد مهربانی #5*0*028*8877* میسر است.

وی تصریح کرد: در شیوه حضوری شرط حضور در پای صندوق های جمع آوری زکت وجود دارد و در شیوه کارت به کارت نیز باید در پای دستگاه های خودپرداز حاضر شده و یا بسته اینترنتی داشته باشید.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: اما در شیوه پرداخت با کد مهربانی دیگر نیازی به داشتن بسته اینترنتی نیست بلکه تنها با گرفتن کد #5*0*028*8877* قادر به پرداخت زکات خواهید بود.

وی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده مجموع زکات جمع آوری شده با تدابیر اندیشیده شده میان نیازمندان تحت حمایت بهزیستی، کمیته امداد و چند موسسه خیریه معتبر فعال در استان توزیع خواهد شد.

فرهادی یادآورشد: البته هزینه کرد زکات تابع قواعد و شرایطی است که در فقه آمده از این رو همه نیازمندان استان شامل دریافت زکات فطریه نخواهند بود ولی برنامه ریزی انجام شده بر توزیع سریع فطریه میان نیازمندان دارد.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید