جزییات خبر

شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۱۵۶
گزارشگر : ۷۸
سرویس خراسان شمالی
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خواستار؛

همکاری مجلس یازدهم در رفع موانع ضمانت های بانکی و افزایش سرانه ساخت مسکن مددجویان شد

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۷:۲۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با نماینده منتخب مردم شریف شهرستان اسفراین با رویکرد ایجاد ارتباط دوسویه و تعامل بین مجلس و کمیته امداد و رفع موانع و مشکلات موجود در حوزه محرومیت زدایی دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، در این جلسه ضمن بیان راهبردهای نهایی امداد در جهت خدمات‌رسانی مطلوب به نیازمندان، مباحثی همچون تصویب قوانین به نفع محرومین، افزایش اعتبارات امداد توسط مجلس شورای اسلامی و تلاش در جهت ایجاد فراکسیون امداد به‌عنوان راهکارهایی در پیشبرد اهداف محرومیت زدایی مطرح شد.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ابتدای این جلسه به تشریح مجموع اقدامات و فعالیت های این نهاد در سرفصل های مختلف حمایتی پرداخت و خواستار توجه مجلس یازدهم در  اختصاص منابع ویژه برای پیشبرد اهداف کلان کمیته امداد شد و گفت: هم اکنون 52 هزار و 198 خانوار  با جمعیت 100حدود هزار نفر تحت حمایت این نهاد هستند که از این تعداد حدود 21هزار خانوار شهری و بیش از 31 هزار خانوار روستایی هستند.
 وی از جمله چالش های پیش روی مددجویان را بحث سختگیری ضمانت وام های اشتغال بانکی،  کاهش قدرت خرید و احداث مسکن  به دلیل تورم و پیگیری اقساط معوق محرومین عنوان کرد و خواستار همکاری مجلس یازدهم در تسریع رفع این موانع شد.
نماینده منتخب مردم شریف شهرستان اسفراین نیز در این دیدار با اشاره به بیانت مقام معظم رهبری در خصوص وضع قوانین و سیاست گذاری های درست در دولت و مجلس گفت: اجرای قوانین و  خروجی آن باید به محرومین و اقشار ضعیف جامعه برسد.
 امان الله حسین پور فاصله ایجاد شده بین طبقات مرفه جامعه و دهک های فقیر نشین را نتیجه انتخاب نادرست مسئولین عنوان کرد و گفت: بسیاری از مسئولین امروز در بدنه دولت و مجلس به دلیل نوع زندگیشان شناخت صحیحی از چرخه معیشتی محرومین و دغدغه خدمت به مردم و رفع  نیازهای آنها را ندارند.
وی توجه به افزایش اعتبارت امداد را از اولویت های مهم در رفع محرومیت برشمرد و تشکیل فراکسیون امداد را به همت نمایندگان از برنامه های پیش بینی شده در مجلس یازدهم در حمایت از محرومین عنوان کرد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید