جزییات خبر

شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۱۵۴
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
۱۰۰۰ پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری فطریه فعالیت می کنند؛

توزیع وجوه فطریه در اسرع وقت بین خانوارهای مددجو

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۵۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی و دبیرشورای زکات استان با اعلام اینکه هزار پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری فطریه و کفارات همزمان با عید فطر در سطح استان برپا می شوند، گفت: فطریه و کفاره جمع آوری شده طبق موازین شرعی و در اسرع وقت به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان واریز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده با تاکید بر اینکه فطریه و کفاره ابتدا بهتر (مستحب) است بین اقوام و آشنایان نیازمند در خانواده و همسایه و سپس سایرین پرداخت شود، ادامه داد: فطریه های دریافتی از محل پایگاهها و کد یو اس اس دی اعلام شده، در اسرع وقت به حساب سرپرستان خانوارهای تحت حمایت این نهاد بر اساس اولویتی که دارند واریز می شود.
وی با بیان اینکه هزار پایگاه کمیته امداد مستقر در مراکز نیکوکاری، مساجد، حسینیه‌ها و پایگاه‌های کمیته امداد بر اساس پروتکل های بهداشتی اخذ شده، آماده دریافت زکات فطره هستند، افزود: ۵۹۰ پایگاه در مشهد تعیین شده که ۹۰ مورد آن در اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد می شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی به ساعت کاری این پایگاه ها اشاره داشت و بیان کرد: پایگاه های جمع آوری زکات فطره از ساعت 24 امشب همزمان با شب عید مستقر می شوند و تا فردا شب ساعت 24 ادامه خواهد داشت که در روز دوم فعالیت این پایگاه ها به یک سوم کاهش می یابد.
آسوده با اشاره به اینکه به لحاظ رعایت توصیه‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، بهترین روش پرداخت زکات فطره بهره‌گیری از روش‌های الکترونیکی است، بیان کرد: نیکوکاران مومن می‌توانند از طریق کد 5#*۰51*۸۸۷۷* و یا نرم افزار سنا به سادگی زکات فطره خود را پرداخت کنند.
لازم به ذکر است بر اساس اعلام دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی مبلغ زکات فطره برای سال ۱۳۹۹ شمسی مطابق با سال ۱۴۴۱ قمری، بر مبنای قیمت گندم، 9 هزار تومان، کفاره غیر عمد برای هر روز 2500 تومان و برای کفاره عمد برای هر روز 300 هزار تومان تعیین شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید