جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۱۱۷
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

برپایی 1000 پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری فطریه و کفارات

(چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی و دبیرشورای زکات استان از برپایی 1000 پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری فطریه و کفارات همزمان با عید فطر در سطح استان خبر داد و افزود: این پایگاه ها از ساعت 12 بامداد عید فطر برپا می شوند و تا چند روز پس از عید مستقر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در نشست خبری با رسانه های استان با اعلام اینکه پایگاه های این نهاد در فضای روباز و در مجاورت اماکن برگزاری نماز عید فطر برپا می شود، گفت: 590 پایگاه در مشهد تعیین شده که 90 مورد آن در اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد می شوند.
وی با بیان اینکه جهت ایجاد تسهیلات و دسترسی آسان 20 درصد از صندوق های صدقه معابر عمومی برای جمع آوری زکات فطره و کفاره برای مدت محدود تغییر کاربری داده شده اند، اظهار کرد: به این منظور صندوق های صدقه تخلیه شدند و مردم می توانند نسبت به پرداخت نقدی کفارات و فطریه خود اقدام کنند که در این خصوص لازم است جهت تفکیک میزان مبلغ پرداختی برای کفاره یا فطریه را بر روی کاغذی یادداشت کنند و همراه با وجوه به صندوق بیاندازند.
آسوده اعلام کرد: مومنان ونیکوکاران سال گذشته در مجموع  7 میلیارد و 243 میلیون تومان زکات فطره و کفاره پرداخت کردند که طبق موازین شرعی و در اسرع وقت هزینه شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه با افراد سودجو برخورد قانونی می شود، اعلام کرد: نیکوکاران می توانند با شماره گیری کد # 5 * 051 * 8877 * نسبت به پرداخت وجوه زکات فطریه و کفاره خود بدون نیاز به بیرون آمدن از منزل وازطریق گوشی همراه اقدام کنند.
وی با بیان اینکه ناظران شورای زکات به صورت کامل پایگاه ها را مورد رصد قرار می دهند، بیان کرد: مردم مومن در پرداخت وجوه فطریه و کفاره خود دقت لازم را داشته باشند تا این امر به افراد معتبر و صندوق های ممهور به آرم شورای زکات پرداخت شود  همچنین عموم مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر قانونی مراتب را با شماره 3128 با پیش شماره 051 اعلام کنند.
آسوده با اعلام اینکه در ماه رمضان 20 تا 25 درصد از اطعام کمیته امداد کشور در استان شکل گرفته است، افزود:  از ابتدای ماه رمضان تا امروز یک میلیون و 850 هزار پرس غذای گرم طبخ و توزیع شده که امیدواریم این رقم تا پایان ماه رمضان به 2 میلیون مورد برسد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید