جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۵۰۱۹
گزارشگر : ۱۰۵
سرویس مازندران
معاون فرهنگی کمیته امدادمازندران اعلام کرد:

اعزام بیش از 7هزار مددجوی مازندرانی به اردوهای آموزشی وتربیتی

(یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۰۶

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران گفت: 7703 نفر از مددجویان تحت حمایت سال گذشته به اردوهای آموزشی تربیتی و زیارتی اعزام شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، بشیر عالیشاه ، معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهارداشت: هدف از برگزاری اردوی یکروزه ایجاد انس و الفت، تحکیم بنیان خانواده، گسترش تعمیق مهارتهای فردی و اجتماعی، عزت نفس و ارتقاء بینش اسلامی ،ترویج فرهنگ کار و تلاش بوده است.

وی افزود: در این اردوها برنامه‌های آموزشی مانند اخلاق عملی، سبک زندگی دینی اسلامی از منظر ائمه اطهار (ع)، برگزاری جلسات کارگاه مهدویت، نقش نماز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، بصیرت دینی، آسیب شناسی فضای مجازی ، سیره شهدا، دیدار با خانواده های مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی برای مددجویان برگزار شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران با اشاره به اعزام 3805 نفر از مددجویان به اردوهای زیارتی مشهد، قم و عتبات عالیات تصریح کرد: از مجموع افراد اعزام شده به سفرهای زیارتی1158 در اربعین به کربلا اعزام شده اند.

وی با بیان ارائه خدمات فرهنگی به 3687 نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت در کانون های فرهنگی بیان داشت: خرید کتاب های درسی، لوازم التحریر، کمک هزینه تحصیلی، آموزش قرآن، سرود، برنامه های ورزشی به منظورغنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از جمله برنامه های کانونهای فرهنگی بوده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته این نهاد در استان به صورت ویژه میزبان 400 نفراز دانش آموزان دختر و پسر در پایه نهم و دهم از 6 استان کشور در اردوی طرح وارثین بود، افزود:این اردوها به مدت 16 روز با هدف تربیت جوانان و دانش آموزان با حضورطلاب برگزار شد.

عالیشاه گفت: اجرای برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر،ایجاد تعامل با موسسات فرهنگی همسو، برگزاری جشنواره فرهنگی وقرآنی از جمله دیگر خدمات این حوزه به مددجویان است.

 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید