جزییات خبر

شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۰۰۶
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

رشد 22/6 درصدی اجرای طرح های قالی بافی در خراسان رضوی

(شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۱۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال گذشته طرح های قالی بافی نسبت به سال 97، از رشد 22/6 درصدی برخوردار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید حسین کرابی با بیان اینکه در سال های اخیر استقبال از اجرای طرح های قالی بافی بین مددجویان رشد داشته است، افزود: خوشبختانه بافت انواع فرش، گلیم و تابلو فرش در بین مددجویان این نهاد گسترش‌یافته و این امر زمینه درآمدزایی و اشتغال‌زایی بسیار خوبی را برای این قشر به وجود آورده است.
وی توجه به تولید فرش دستباف و استفاده بهینه‌ از این صنعت را راهگشای بسیاری از تنگناهای اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و ادامه داد: گسترش طرح‌های تولید فرش می‌تواند، توان اقتصادی خانواده‌ها را افزایش دهد.
کرابی درباره نحوه اعطای تسهیلات به مددجویان قالیباف نیز،  بیان کرد: این نهاد پس از بررسی توانمندی متقاضیان و همچنین سنجش ظرفیت کارگاه با ارائه آموزش‌های لازم  به این مددجویان تسهیلات اعطا می‌کند.
وی اعلام کرد: سال گذشته برای اجرای 92 طرح قالی بافی 2 میلیارد و 236 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها پرداخت شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: شهرستان تربت حیدریه با 30 طرح، شهرستان طرقبه شاندیز با 8 طرح و اداره 4 مشهد با 6 طرح به ترتیب بیشترین طرح های اشتغال در این بخش را در سال گذشته ایجاد کرده اند.//

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید