جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۴۹۷۸
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

رزمایش مواسات نمایش مدیریت و تمدن اسلامی است

(پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۵۵

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:رزمایش مواسات و همدلی هم مدیریت اسلامی و هم تمدن اسلامی را در برابر دیدگان تمامی مردم جهان به نمایش گذاشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید احمد علم الهدی در سومین مرحله رزمایش مواسات و همدلی طرح کریم اهل بیت (ع) افزود: این حرکتهای جمعی و مردمی، واقعیت اسلام و مدیریت اسلامی را به نمایش می گذارد.
وی ادامه داد: کمک مردم در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و آمیختگی جریانهای مردمی با اخلاص و عشق با نهادهای انقلابی ارزشمند است.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه در این میان نکته مهم این است که در کنار فعالیتهای عظیم نهادهای بزرگ انقلابی، همکاری‌ و حضور مردم شایسته توجه است،افزود: مهم این است که مردم ما در این رزمایش پا به پای نهادهای انقلابی آمده اند و در هر مسجد و محلی کمک مردم پررنگ است.
وی با بیان مشکلاتی که کرونا برای معیشت و کسب و کار مردم ایجاد کرد با تمام شدن کرونا از بین نمی رود و مطمئناً مشکلات معیشتی ادامه خواهد داشت، افزود: هم اکنون در مشهد 37 هزار نفر در هتلها، رستورانها و غیره به واسطه شیوع کرونا بیکار شده‌اند.
امام جمعه مشهد با عنوان اینکه کارگران یک سوم حقوقشان را ماهانه به تامین اجتماعی پرداخت کرده اند تا در موقع بیکاری و رنج حوادث به عنوان بیمه بیکاری به آنها کمک شود، افزود: از مسئولان مربوطه تقاضا داریم تا در خصوص تامین مالی برای پرداخت بیمه بیکاری به کارگرانی که از نظر قانونی و شرعی حق دارند، تلاش کنند.
وی با قدردانی از تلاشهای کمیته امداد در کشور و استان بیان کرد: 500 هزار بسته معیشتی در استان تهیه شده که بخش عظیمی آن توزیع شده و بقیه هم در حال توزیع بین نیازمندان و محرومان است.
شایسته ذکر است: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی باتوجه به قرار داشتن در آستانه شب شهادت حضرت علی(ع) و شب قدر، رمز شروع این فصل از رزمایش را 《یا امیر المومنین(ع)》 قرار داد.
لازم به یادآوری است: امروز به صورت نمادین پنج هزار بسته در قالب ۱۱۰ خودرو  بین گروه هدف شامل نیازمندان، مددجویان و خانواده‌های آسیب ‌دیده ناشی ازکرونا توزیع می شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید