جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۴۹۶۱
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
در سال 98 انجام شد؛

ایجاد 25 طرح بومگردی توسط مددجویان کمیته امداد استان

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۳۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: سال گذشته 25 اقامتگاه بومگردی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و مشاوره‌های شغلی در استان توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین کرابی ادامه داد: برای راه اندازی طرح های بومگردی در سال گذشته 998 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی این نهاد و بانکها تامین و زمینه اشتغال برای 50 نفر فراهم شد.
وی با اعلام اینکه مددجویان شهرستان های کلات با 8 طرح، قوچان با 4 طرح و چناران با 2 طرح به ترتیب رتبه های اول تا سوم ایجاد بومگردی در استان را داشته اند، اظهار کرد: طرح بومگردی به منظور فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق ایجاد و توسعه گردشگری روستایی و عشایری اجرا می شود.
کرابی افزود: یکی از راه‌های جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، حفظ صنایع‌دستی و آئین‌های سنتی روستائیان، افزایش سطح درآمد و بهبود وضعیت معیشتی و ایجاد بازار جدید برای محصولات کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و سوغات است که در نهایت این امر به توسعه پایدار روستا منجر می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با بیان اینکه، این نهاد با همکاری سازمان‌های متولی، نسبت به شناسایی مددجویان و مناطق و مکان های مناسب خصوصاً روستاهای هدف گردشگری جهت توسعه خدمات گردشگری و صنایع وابسته اقدام می کند، ادامه داد: در طول سال این واحدها میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی از کشورهای مختلف دنیا هستند.
وی با اعلام اینکه میزان راه اندازی واحدهای بوم گردی توسط کمیته امداد در سال 98 نسبت به سال 97 حدود 5/3 برابر رشد داشته است، افزود: در سال 97 کمیته امداد خراسان رضوی 7 طرح بومگردی را با 155 میلیون تومان اعتبار راه اندازی کرده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید