جزییات خبر

سه شنبه / ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۶۰۴
گزارشگر : ۸۸
سرویس گلستان
معاون حمایت کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

پرداخت پنج میلیارد و 600 میلیون تومان حق بیمه مددجویان گلستانی در سال 98

(سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۹:۲۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان از پرداخت پنج میلیارد و 628 میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در سال 98 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد صفرپور گفت: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی 3030 نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته پرداخت شده است.
وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.
صفرپور عنوان کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد؛ بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و  بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.
وی افزود: بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت بیمه سازمان تامین اجتماعی با حداقل 55 سال و آقایان با حداقل 60 سال به شرط دارا بودن 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی بهره‎مند می‏شوند.
صفرپور بابیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، باهدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود اظهار داشت:زنان سرپرست خانوار با رسیدن به سن 55 سالگی و داشتن حداقل ده سال سابقه بیمه، مستمری بازنشستگی تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند و بر همین اساس کمیته امداد زنان سرپرست خانوار بالای ۴۵ سال را تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌دهد تا بعد از گذر ۱۰ سال با بهره‌مندی از مزایای مستمری بازنشستگی از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان گفت:321 مددجوی گلستانی از زمان اجرای این طرح تاکنون بازنشسته شده و از مزایای بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید