جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۴۴۶۱
گزارشگر : ۹۲
سرویس اردبیل
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

توزیع روزانه غذای گرم در ماه مبارک رمضان در قالب طرح «اطعام مهدوی»

(چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۹:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: در ماه مبارک رمضان به صورت روزانه غذای گرم در بین خانوار تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان در قالب طرح «اطعام مهدوی» توزیع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه در قالب طرح «اطعام مهدوی» به صورت روزانه غذای گرم در بین مددجویان تحت حمایت و سایر افراد نیازمند توزیع می‌شود، گفت: تمهیدات لازم در نظر گرفته شده تا با یاری خیران، حامیان و دستگاه‌های اجرایی همسو بتوانیم حداقل به هر خانوار نیازمند در طول ماه مبارک رمضان دو تا سه مورد غذای گرم توزیع شود.
وی با اعلام اینکه در قالب طرح «اطعام مهدوی» هشت آشپزخانه در سطح استان اردبیل در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و در حضور کارشناسان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در استان، غذا در این آشپزخانه‌ها طبخ شده و به دست مددجویان و نیازمندان استان اردبیل می‌رسد.
دشتی با اشاره به اینکه طرح «اطعام مهدوی» همزمان با سراسر کشور در دوم اردیبهشت ماه سال‌جاری افتتاح می‌شود، اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شده تا بتوانیم به صورت روزانه در بین مددجویان و به خصوص نیازمندان ساکن در مناطق محروم استان اردبیل غذای گرم توزیع کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه با بهره‌گیری از کمک‌های خیران و همچنین سایر منابع کمیته امداد تلاش داریم در ماه مبارک رمضان حداقل یک بسته معیشتی در میان خانوارهای تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت شناسایی شده توزیع کنیم، گفت: ماه مبارک رمضان بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای دستگیری از اقشار آسیب‌پذیر است که باید همه آحاد مختلف برای رفع مشکلات نیازمندان گام در این امر مهم بگذارند.
وی با اشاره به درخواست استاندار اردبیل از بنیاد مستضعفان برای اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار به کمیته امداد استان، بیان کرد: بر این اساس مقرر شد تا ۵۰ درصد از این اعتبار به خانوار تحت حمایت تخصیص یافته و ۵۰ درصد آن نیز به منظور رسیدگی به وضعیت معیشتی خانوارهای غیر تحت حمایت قرار گیرد.
دشتی با بیان اینکه نیکوکاران با استفاده از کد آنی‌پرداخت #1*8877* می‌توانند در طرح «اطعام مهدوی» مشارکت کنند، افزود: مردم خیر از طریق شماره کارت 6037991199522214 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل نیز می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان جامعه قرار دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه سامانه پیامکی ارتباط مردمی 3000333345 در اختیار خیران قرار دارد، اعلام کرد: پس از ارسال پیامک، امدادگران کمیته امداد در اسرع وقت با نیکوکاران تماس گرفته و در مورد نحوه یاری‌رسانی، راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه می‌کنند.
وی دستگاه‌های خودپرداز بانکی را از دیگر روش‌های غیرحضوری برای مشارکت در طرح «اطعام مهدوی» عنوان کرد و گفت: خیران با مراجعه به وب‌سایت emdad.ir نیز می‌توانند به سادگی کمک‌های خود را در اختیار خانوار تحت حمایت و دیگر افراد نیازمند جامعه قرار دهند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید