جزییات خبر

چهارشنبه / ۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۴۰۵۷
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
در سال 98 محقق شد

ارائه خدمات سربازی به 75 فرزند مددجوی سمنانی

(چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹) ۱۱:۰۷

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته کمیته امداد استان سمنان گفت: 75 فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در سال 98 از مزایا خدمات سربازی در سرفصل‌های معافیت، انتقالی، بخشودگی و کاهش تعرفه بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده  کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه این طرح باهدف حمایت از خانواده‌ها بی‌سرپرست تحت حمایت اجرایی می‌شود افزود: فرزندان ذکوری که به علت فوت سرپرست یا طلاق مسئولیت معیشت یک زندگی را بر عهده‌دارند می‌تواند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه 27 فرزند مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان درسال گذشته از تسهیلات معافیت سربازی بهره‌مند افزود: 20 نفر به نزدیک‌ترین محل یگان سکونت خود اعزام شدند.

سیده فاطمه تقوی معافیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت‌زمان غیبت، اشاره کرد و گفت:10 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با توجه به مدرک تحصیلی از زیر دیپلم تا پزشکان متخصص و بالاتر با پرداخت جریمه تعیین‌شده با و حمایت‌های کمیته امداد از خدمت سربازی معاف شدند و 17 نفر از تسهیلات کاهش تعرفه صدور کارت بهره مند شدند.

شایان‌ذکر است، یکی از فرزندان زنان سرپرست خانوار و همچنین فرزندانی که دارای سرپرست مرد و سه خواهر باشند در صورت دارا بودن شرایط معافیت سربازی به‌منظور سرپرستی و کفالت سرپرست خانواده از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید