جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۹۵۴
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

بهره‌مندی ماهانه ۱۸۷۵ کودک مبتلا به سوءتغذیه استان سمنان از سبد غذایی

(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۰۸:۵۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: ماهانه ۱۸۷۵ کودک تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان که مبتلابه سوءتغذیه هستند از سبد غذایی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: یک هزار و ۸۷۵ نفر از کودکان مبتلا به  سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول و تحت حمایت کمیته امداد، در ۱۰ ماهه سال جاری، بیش از22 هزار سبد غذایی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به‌صورت میانگین 120 هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلابه سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی موردنیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد دانست و خاطرنشان کرد: بر این اساس بسته غذایی پیشنهادشده از طرف وزارت بهداشت متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می‌شود.

سیده فاطمه تقوی با تأکید برپایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه، کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و افراد جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

 وی خاطرنشان کرد: در از ابتدای سال تاکنون در مقوله غربالگری، سرفصل‌های بینایی‌سنجی، ماموگرافی، دیابت و فشارخون، دندانپزشکی کودکان، آنزیم‌های کبدی ۳۰ تا ۶۰ سال، معاینه و ترمیم دندان کودکان ۶ تا هفت سال، اهدای سبدهای بهداشتی، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال اجراشده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان ۹۲۴ بیمار خاص و صعب‌العلاج را تحت حمایت کمیته امداد دانست و افزود: 140 میلیون تومان در این بخش هزینه شده و 800 میلیون تومان در بخش کمک به پرداخت فرانشیز هزینه شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید