جزییات خبر

شنبه / ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۹
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۳۹۴۹
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

مددجویان منطقه زلزله‌زده قطور تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

(شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۲۹

مددجویان آسیب‌دیده از زلزله قطور خوی تسهیلات بلاعوض برای ساخت و تعمیر کلی و جزیی ساختمان‌های آسیب دیده خود دریافت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: مددجویان آسیب‌دیده از زلزله قطور خوی تسهیلات بلاعوض برای ساخت و تعمیر کلی و جزیی ساختمان‌های آسیب دیده خود دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: کار تیم‌های ارزیابی کمیته امداد آذربایجان‌غربی از مناطق زلزله‌زده بخش قطور خوی به پایان رسیده و برای احداث واحدهای مسکونی تخریب شده ۱۵ میلیون تومان، برای تعمیرات کلی هشت میلیون تومان و برای تعمیرات جزیی نیز چهار میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دریافت خواهند کرد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: همچنین علاوه‌ بر کمک‌های بلاعوض، ۳۰ میلیون تومان بابت خسارت به مددجویان توسط شرکت‌های بیمه پرداخت خواهد شد تا بتوانند منازل خود را نوسازی و بازسازی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در فاز نخست کمک‌رسانی به مددجویان آسیب‌دیده زلزله قطور، بسته‌های حمایتی شامل کالاهای اساسی و ضروری به ارزش 350 میلیون تومان در نظر گرفته شده که در حال توزیع در میان آنها است.

سهندی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری نیز در سطح استان فعال شده و هر روز ارسال محموله توسط آنها صورت می‌گیرد، بیان کرد: ۲۰۷ باب از واحدهای مسکونی مددجویان زلزله‌زده به‌طور کامل تخریب شده و ۱۳۸ واحد نیز به تعمیرات کلی و جزئی نیاز دارند که هزینه‌های آن‌ها توسط کمیته امداد تامین خواهد شد.

وی عنوان کرد: در مناطق زلزله‌زده خوی، ۲۰۰ خانوار جدید نیز تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند که با احتساب این خانوارها، پرداختی کمیته امداد در این منطقه ۲ برابر خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید