جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۳۹۱۹
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

افزایش ۵۷ درصدی میزان درآمد‌های مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌غربی

(چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۵۱

امسال میزان درآمد‌های مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۷ درصد افزایش دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: امسال میزان درآمد‌های مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۷ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: امسال مردم خیر و نیکو کار استان تا کنون به میزان ۱۳۷ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کرده اند که میزان درآمد‌های این نهاد نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد افزایش دارد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: از کل کمک‌های مردمی جمع آوری شده ۴۲ میلیارد تومان از طریق زکات، ۲۶ میلیارد تومان از طریق اکرام ایتام، ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از طریق صدقات، ۳۷ میلیارد تومان از طریق مراکز نیکوکاری و مابقی از طریق فعالیت‌های کلی مبتنی بر نیاز امداد جمع آوری شده است.

وی با اشاره به شناسایی ۱۰ هزار و ۶۶۹ کودک که مشمول طرح اکرام ایتام و محسنین هستند، بیان کرد: این افراد در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی، نیاز به حمایت تمام مردم خیر و نیکوکار استان دارند.

سهندی خاطرنشان کرد: در کنار کودکان یتیم و فرزندان محسنین که از طریق این نهاد شناسایی شدند، 35 هزار نفر نیز حامی وجود دارد، اما پرداخت سرانه حامیان قابل توجه نبوده و کفاف نیاز‌های آن‌ها را نمی‌دهد.

وی یادآور شد: افرادی که قصد دارند ازکودکان مشمول طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین حمایت کنند می‌توانند با پرداخت حداقل ۱۰ هزار تومان به صورت ماهیانه، از این کودکان حمایت کنند و از اجر معنوی آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در حال حاضر، برخی حامیان باوجود شرایط مالی نامساعد، همچنان از ایتام نیازمند و فرزندان محسنین حمایت می‌کنند و از این طریق سبب کار خیر و پسندید‌ه‌ای می‌شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید