جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۹
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۳۷۹۰
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
طی سالجاری صورت گرفت

پرداخت ۱۵۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان در آذربایجان غربی

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۳۹

در سال جاری چهار هزار و 71 نفر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی تسهیلات قرض الحسنه اشتغال دریافت کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در سال جاری چهار هزار و 71 نفر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای این تعداد مددجوی تحت حمایت در آذربایجان‌غربی، بیش از ۱۵۳میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه علاوه بر تسهیلات اشتعالزایی، تعداد ۲۴۶ مورد کاریابی نزد کارفرمایان نیز برای مددجویان کمیته امداد آذربایجان غربی انجام شده است، تصریح کرد: در مجموع طی سال جاری تعداد چهار هزار و 317 مورد اشتغال زایی ایجاد شده که از این تعداد ۱۰۷۰ نفر که ۲۵درصد افراد را شامل می شود، زن هستند.

وی با تاکید بر اهتمام کمیته امداد در اشتغال‌زایی پایدار برای مددجویان، یادآورشد: با توجه به بافت استان، اغلب طرح‌های اجرا شده؛ طرح‌های دامپروری و خدماتی هستند.

سهندی  پیرامون تسهیلات پرداخت شده در حوزه اشتغال پایدار روستایی نیز اظهار کرد: طی سال جاری در حوزه اشتغال پایدار روستایی تعداد 2 هزار و 383 مورد  نزدیک به ۹۸ میلیارد تومان که ۶۴ درصد کل تسهیلات پرداختی را شامل می شود به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های استعداد سنجی، مشاوره شغلی، ارائه آموزش‌های مهارتی و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و یا کاریابی نزد کارفرمایان،  مهمترین روشی است که برای اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید