جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۷۶۵
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان:

441 مددجوی سمنانی راهی خانه بخت شدند

(سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۰۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: 441 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار یک میلیاردو 332 میلیون تومان از ابتدای سال تا کنون راهی خانه بخت شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد قبل از ازدواج مشاوره فردی و گروهی باهدف پایدار بودن زندگی و استحکام بنیان خانواده دریافت می‌کنند، افزود: در یازده  ماهه سال جاری بیش از 850 مشاوره به زوج‌های جوان در مراکز مشاوره کمیته امداد استان سمنان ارائه‌شده است.

سیده فاطمه تقوی با اشاره به اینکه 441 مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران در یازده  ماهه امسال راهی خانه بخت شدند افزود: این افراد یک میلیاردو 332  میلیون تومان کمک هزینه ازدواج دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی شده بیش از 600 زوج سمنانی با کمک کمیته امداد و خیرین تا پایان سال جاری راهی خانه بخت شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: از مجموع کمک هزینه ازدواج در این مدت یازده  ماهه، در قالب کمک هزینه ازدواج به نوعروسان،  کمک هزینه ازدواج برای ازدواج مجدد، و هدیه ازدواج به پسران در شرف ازدواج و کمک  به دختران نیازمند پرداخت شده است.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد برشمرد و بیان کرد: زوج‌های جوان تحت حمایت پس از ازدواج نیز از سوی کمیته امداد رها نخواهند شد، و  کمیته امداد پس از ازدواج نیز باهدف ایجاد ثبات اقتصادی در بین مددجویان اقدام به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به زوج‌های تحت حمایت می‌کند که در این زمینه نیز تسهیلات خوبی ارائه می‌شود.

سیده فاطمه تقوی یکی دیگر از اهدافی که کمیته امداد در کمک هزینه ازدواج به دنبال آن است، ترویج فرهنگ ازدواج آسان و همچنین دوری از تجملاتی است که بسیاری جوانان امروز از عهده آن بر نمی‌آیند لیکن در این حوزه کمیته امداد اقداماتی را صورت می‌دهد تا در جامعه نیز بازتاب این ازدواج‌های آسان نمود بهتری پیدا کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید