جزییات خبر

یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۱۳۲
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

آزادی 6 زندانی با زکات سمنانی‌ها

(یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از آزادی 6 زندانی جرائم غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، محسن مسعودیان راد،مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: 87 درصد از زکات مردم استان سمنان  در سال جاری صرف امور فقرا و محرومین و 13 درصد صرف پروژهای عام‌المنفعه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه مردم استان سمنان در 9 ماهه سال جاری 12 میلیارد و 780 میلیون تومان زکات در قالب مستحبی و واجب پرداخت کردند، تصریح کرد: 18 هزار و 731 خدمات حمایتی به مددجویان و نیازمندان استان سمنان از محل زکات جمع‌آوری‌شده، ارائه‌شده است.

وی با اشاره به اینکه از محل جمع‌آوری زکات یک‌صد سری انواع جهیزیه به نوعروسان و دختران نیازمند در شرف ازدواج پرداخت شد، تأکید کرد: 1535 خدمات درمانی به نیازمندان از محل زکات استان سمنان ارائه شد.

مسعودیان راد به آزادی 6 زندانی غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان از محل پرداخت زکات خبر داد و گفت: 18 واحد مسکونی برای نیازمندان ساخته و 51 واحد دیگر نیز مرمت و مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ارائه 12 هزار و 888 کمک‌معیشت به مددجویان از محل زکات بااعتبار پنج میلیاردو 38 میلیون تومان از دیگر خدمات در حوزه زکات برشمرد و گفت: 3410 مورد دیگر در سایر موارد به نیازمندان کمک شده است.

مسعودیان راد  13 درصد از مجموع مشارکت مردم استان سمنان را مربوط  به پروژه‌های عام‌المنفعه دانست و خاطرنشان کرد: ساخت و مرمت 6 مسجد، ساخت و مرمت دو حسینیه و فاطمیه و پنج پروژه عام‌المنفعه دیگر در همان منطقه‌ای که زکات جمع‌آوری‌شده هزینه شده است.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید