جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۳۱۲۶
گزارشگر : ۹۸
سرویس البرز

افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی مشاوره رهنمون در استان البرز

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱

مرکز نیکوکاری تخصصی مشاوره رهنمون باهدف ترسیم اطلس شخصیت‌شناسی نیازمندان، نقش‌آفرینی مشاوره در ریل‌گذاری مددکاری امداد و پایش روان‌شناختی خانوارهای مددجو با تعامل و هم‌افزایی کمیته امداد امام (ره) افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمدی فرد مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز در آئین افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی مشاوره رهنمون با اشاره به اینکه نگاه امداد به مرکز نیکوکاری رهنمون کاربردی است گفت: آنچه مسلم است اولین صدمه فقر به عقل انسان وارد می‌شود و او را در روابط اجتماعی با چالش مواجه می‌کند. دریچه ورودی فقر در جوامع تحت حمایت ما اقتصادی است و اگر بخواهیم در موضوع توانمندسازی دقیق عمل کنیم ناگزیر هستیم اطلس شخصیت شناسی از خانواده‌ها در اختیار داشته باشیم، چراکه تصویر مناسب از شخصیت جوامع هدف، ما را در تهیه نسخه‌های محرومیت‌زدایی دقیق کمک خواهد کرد.
وی بابیان اینکه ریل‌گذاری‌های مددکاری باید توسط مشاوره انجام شود گفت: ما باید در سطح خانوارهای تحت حمایت پایش روان‌شناختی داشته باشیم و بدانیم خانواده درزمینه استعداد شغلی، گرایش‌های ذهنی، میزان امیدواری و اعتمادبه‌نفس در چه وضعی است. دسترسی به این تصویر مبادی حرکتی ما را مشخص می‌کند.
محمدی فرد با اشاره به سطح‌بندی جامعه هدف در این پایش‌ها گفت: امکانات و منابع مجموعه کمیته امداد امام (ره) می‌تواند در قالب هم‌افزایی در خدمت این مرکز قرار بگیرد.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز عنوان کرد: متأسفانه در امر محرومیت‌زدایی، نگاه ما صرفاً تقویت امکانات بوده و بخش توسعه انسانی مغفول مانده است. در پرورش انسان مولد موفق نبودیم و در این موضوع مشاوره می‌تواند به ما کمک کند. از طرفی در بین خانوارهای مددجو نیز دانشجویانی داریم که در رشته مشاوره تحصیل می‌کنند و انتظار داریم درزمینه کارآموزی با این مرکز تعامل داشته باشیم.
در این مراسم دکتر بلیاد رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری تخصصی مشاوره رهنمون بابیان اینکه راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی با موضوع مشاوره و راهنمایی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد گفت: انشاء الله با همکاری مراکز مشاوره‌ای سطح استان البرز بتوانیم اهداف عالیه ترسیم‌شده را محقق کنیم. این مرکز متعلق به آحاد مردم به‌ویژه محرومان است و قصد داریم آن را به‌عنوان یک مرکز نمونه مشاوره‌ای، استعدادیابی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی معرفی کنیم.
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید