جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۴
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۳۱۲۳
گزارشگر : ۹۳
سرویس بوشهر

پرداخت 35 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان بوشهری در سال جاری

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۱۴

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت 35 میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت این نهاد به مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، ظهر امروز در جمع عاملین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت این نهاد با بیان اینکه توانمندی مددجویان یکی ازمهم ترین برنامه‌های کمیته امداد است، اظهار داشت: تأسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان و تلاش برای توانمندی محرومان انجام شده است.

وی یکی از اقدامات مفید و موثر کمیته امداد را در سالهی اخیر ایجاد صندوق قرض الحسنه برار رفع نیازهای ضروری نیازمندان برشمرد و گفت: این صندوق از سال 95 با هدف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به خانوارهای نیازمند، خدمات ارزنده‌ای را در زمینه اشتغال، توانمندسازی و رفع مشکلات به نیازمندان ارائه کرده است.

لطفی شیوه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را نماد واقعی بانکداری اسلامی برشمرد و بیان کرد: این صندوق به منظور خدمت رسانی آسان و مناسب به نیازمندان و دیگر آحاد جامعه، کلیه مراودات بانکی را برمبنای بانکداری اسلامی و بدون ربا انجام می‌دهد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد برای حل مشکلات نیازمندان، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آنها است گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 35 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی و اشتغال به مددجویان و دیگر نیازمندان غیر مددجو پرداخت شده است.

وی تأمین هزینه‌های درمانی، ازدواج، اعطای وام به محکومان دیه و جرائم غیر عمد، خرید و تأمین مسکن کمک به خرید لوازم منزل، ودیعه مسکن، کارگشایی، ایجاد کار انگیزی، پرداخت بدهی، پرداخت هزینه‌های تحصیلی و ایجاد اشتغال را از موارد پرداخت این وام عنوان کرد.

لطفی ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و پرداخت وام با شرایط آسان به نیازمندان را از اهداف اصلی صندوق امداد ولایت دانست و خاطرنشان کرد: مردم و خیران نیکوکار استان بوشهر با افتتاح حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه در این صندوق ضمن بهره‌مندی از اجر معنوی می‌توانند یاری‌گر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان در گسترش پرداخت تسهیلات به نیازمندان باشند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید