جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۱۲۰
گزارشگر : ۸۲
سرویس کرمان
طی ۹ ماهه امسال محقق شد؛

اجرای بیش از ۳۴۰۰ طرح اشتغال توسط کمیته امداد کرمان

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۵۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از اجرای ۳۴۴۳ طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در ۹ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ غلامرضا خواجه مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخهٔ حمایتی کمیته امداد دانست و گفت: ۳۴۴۳ طرح اشتغال در ۹ ماهه امسال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اجراشده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها 134 میلیارد و 78 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع بانکی، امدادی و توسعه روستایی به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر پرداخت‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقاء عزت‌نفس مددجویان شده و زمینه لازم برای حضور آنان را در اجتماع فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی، استعداد سنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود.

خواجه بابیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی مددجویان از تأثیرات مثبت اجرای طرح‌های اشتغال بوده و تاکنون بسیاری از مددجویان تحت حمایت استان با اجرای این طرح‌ها خودکفا شده‌اند، افزود: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف ازجمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی و حمل‌ونقل بوده است.

وی همچنین بر اهمیت موضوع نظارت بر طرح‌های اشتغال کمیته تأکید کرد و افزود: به‌منظور پایداری طرح‌های اشتغال و ارائه راهنمایی و مشاوره به مجریان طرح‌های اشتغال نظارت‌های فنی متعددی بر طرح‌های کمیته امداد انجام‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بابیان اینکه نظارت کامل، ضامنی برای حفظ سرمایه در کار و اشتغال است، گفت: نظارت صحیح، اصولی و مستمر راهکار اساسی برای جلوگیری از زیان‌های اقتصادی خواهد بود.

وی افزود: در کمیته امداد نظارت کامل از ابتدا تا انتهای طرح‌های اشتغال وجود دارد و این رویکرد ما را به سمت استفاده بهینه از منابع و حفظ سرمایه سوق داده است.

انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید