جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۱۱۹
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
طی سال جاری؛

اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد قزوین دو برابر شد

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال جاری با پیگیری‌های انجام شده، اعتبار اشتغال‌زایی استان قزوین دو برابر شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید مومنی توانمندسازی مبتنی بر اشتغال را محور اصلی برنامه های کمیته امداد امام (ره) دانست و بیان کرد: تلاش می کنیم تا از ظرفیت های مختلف برای اشتغال زایی مددجویان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بخشی از اشتغال زایی از طریق پرداخت تسهیلات به صورت مستقیم به مددجویان و بخشی نیز به کارفرمایانی که مددجویان را بکارگیری می کنند، پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: با توجه به ضوابط و شرایط قانونی کارفرمایان از بسته تشویقی نیز بهره مند خواهند شد که براین اساس حق بیمه مددجوی جذب شده سهم کار فرما توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می شود.

وی با اشاره به اعتبارات اشتغال زایی استان قزوین گفت: اعتبار مصوب اشتغال زایی کمیته امداد استان قزوین برای سال جاری هفت میلیارد و 640 میلیون تومان بوده که با پیگیری های انجام شده، اعتبار اشتغال زایی استان قزوین دو برابر شده و با افزایش بیش از هفت میلیارد و687 میلیون تومانی به 15 میلیارد و 327 میلیون تومان رسیده است.

مومنی اعلام کرد: طی 10 ماهه سال جاری بیش از 11 میلیارد و 184 میلیون تومان از محل صندوق امداد ولایت برای پرداخت تسهیلات اشتغال زایی استان اختصاص یافته البته طی این مدت اعتبار تخصیصی از محل بانک ها نیز بیش از چهار میلیارد تومان بوده است. 

مومنی توضیح داد: این افزایش چشمگیر به گونه ای بوده که روند پرداخت تسهیلات در صندوق امداد ولایت سرعت گرفته ولی متأسفانه شاهد رشد همطراز در بانک های استان، علیرغم تخصیص اعتبارات اشتغال زایی نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان قزوین با این افزایش اعتبار آمادگی دارد تا در اشتغال زایی و افزایش تولید سهم بالاتری ایفاء کند تا بتوانیم ضمن توانمندسازی مددجویان فرصت لازم را برای افزایش تولید ملی و رونق محصولات ایرانی فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: هدف کمیته امداد امام (ره) در ایجاد اشتغال، فراهم آوردن اشتغالی پایدار، اثرگذار، دارای توجیه اقتصادی و سالم است.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید