جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۱۰۹
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
با همکاری پست‌بانک و کمیته امداد استان سمنان:

ایجاد اشتغال برای‌مددجویان‌با راه‌اندازی150باجه پست بانک در روستاهای‌سمنان

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۴۰

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: با همکاری پست‌بانک و کمیته امداد استان سمنان، باجه پست‌بانک در 150 روستا استان سمنان دایر و مددجویان کمیته امداد در مدیریت این باجه‌ها مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت‌های افراد تحصیل‌کرده در روستاها، خاطرنشان کرد:با همکاری پست‌بانک و کمیته امداد استان سمنان، باجه پست‌بانک در 150 روستا استان سمنان دایر و مددجویان کمیته امداد در مدیریت این باجه‌ها مشغول به کار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت این باجه‌ها با مددجویان است که با تهیه یک مکان و مجهز کردن باجه‌های بانکی هر مددجو به‌عنوان یک کارمند بانکی تلقی می‌شود.

مسعودیان راد پست‌بانک‌ها را به‌عنوان پیشخوان دولت دانست و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی باجه‌های بانکی بسیاری از امور اداری و بانکی روستائیان در همین باجه‌ها انجام و هر مددجو که مدیریت این باجه ها را بر عهده دارد علاوه بر مدیریت به به‌عنوان کارگذار کمیته امداد در سهولت امور بانکی مددجویان قلمداد می شود.

محسن مسعودیان راد به آموزش‌های موردنیاز برای راه‌اندازی باجه‌های بانکی اشاره و تصریح کرد: این آموزش‌های تخصصی  با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و آموزش‌های آنلاین به مددجویان ارائه می‌شود.

وی با تأکید بر شناسایی و ایجاد یک حرکت اجتماعی در روستاها باهدف جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر تصریح کرد: شبکه‌ای کردن و مردمی کار کمیته امداد از راهبردی های این نهاد حمایتی است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان افزود: حرکت‌ و نظام برنامه‌ریزی عموماً شهری است و ضروری است با نگاه روستایی و مناطق محروم باشد.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید